Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s

Naboje hukowe, alarmowe, kartridże, amunicja

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Jednym z możliwych rozwiązań w celu samoobrony jest broń hukowa i alarmowa. Ten rodzaj sprzętu podczas wystrzału wyzwala duży hałas, który może odstraszyć napastnika oraz alarmuje osoby będące w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia. Za wytworzenie hałasu odpowiada amunicja hukowa. Najpopularniejszymi rodzajami takich naboi są kalibry: 5,6 mm, 6 mm short oraz 6 mm long. Te rodzaje naboi hukowych są dostępne bez zezwoleń, a do ich zakupu wymagana jest jedynie pełnoletność. Każdy z takich pocisków swoim kształtem delikatnie przypomina pełnowymiarowy pocisk. W stalowej formie, wykonanej ze względnie miękkiej stali, mamy zamkniętą niewielką dawkę prochu, która w momencie eksplozji wydaje donośny dźwięk. Oprócz zastosowania takiej amunicji w pistoletach, którym głównym przeznaczeniem jest samoobrona, bardzo częstym wykorzystaniem jest funkcja pistoletu startowego podczas zawodów. W takich pistoletach również stosuje się naboje, które dają zawodnikom jasny komunikat o komendzie startu. 

W zależności od zastosowanego kalibru pocisku w danym pistolecie wytwarzane natężenie dźwięku będzie się różnić. Do pistoletów korzystających z takich naboi bardzo często przez producentów dołączane są nasadki, które pozwalają na wystrzelenie racy, co jest bardzo popularnym zastosowaniem podczas zabaw sylwestrowych. Broń hukowa i alarmowa często jest też stosowana przez rolników oraz turystów. Rolnicy korzystają z tego głównie do płoszenia zwierzyny, powodującej straty w ich uprawach, przydatne są wtedy również wspominane wcześniej nasadki na race, które umożliwiają zwiększenie dystansu, z jakiego strzelamy. Pomaga to zachować bezpieczny dystans od spłoszonej zwierzyny, której zachowania nie możemy do końca przewidzieć. Turyści zapuszczający się w odludne miejsca, często zabierają ze sobą pistolety na amunicję hukową, aby odstraszać od siebie niechcianą zwierzynę. Dzika zwierzyna z natury będzie unikać człowieka, a wystrzał z pistoletu alarmowego daje jej jasny sygnał o przebywaniu człowieka w okolicy. Takie zachowanie pomoże uniknąć niechcianego spotkania z mieszkańcami lasu.

Pistolety z pociskami hukowymi produkowane są w sposób uniemożliwiający umieszczenie w nich innego typu pocisków. Uzyskują to poprzez delikatne przesunięcie wylotu bębenka względem lufy oraz przewężenia w przypadku rewolwerów. Brak zachowania osi na linii bębenek lufa uniemożliwia strzelanie z takiego pistoletu amunicją inną niż hukowa. Najpopularniejsze w użytku są naboje hukowe 9 mm pak, 6 mm short oraz long, które stosuje się zarówno w najprostszych pistoletach startowych, jak i w rewolwerach służących jako broń alarmowa. Nieco bardziej zaawansowane potrafią być produkty, które korzystają z kalibru 5,6 mm. Mogą one być wyposażone w ruchomy zamek, a po detonacji ładunku prochowego zawartego w pocisku, zużyta łuska, w której znajdował się proch, zostaje wyrzucona z pistoletu poprzez okno wyrzutu łusek. W przypadku wykorzystania takich modeli w samoobronie dają one bardzo realistyczne odwzorowanie broni palnej, dzięki czemu są bardzo skuteczne. Poszukując pistoletów alarmowych lub hukowych oraz amunicji do takiego sprzętu, zachęcamy do zapoznania się ofertą Militaria.pl. Dzięki szerokiej gamie dostępnych akcesoriów do sprzętu tego typu każdy znajdzie potrzebne mu dodatki.