Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek!

Łuki do 199 złotych

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Okazje
Cena
Zastosuj
Majdan
Materiał ramion
Celownik
Uchwyt na kołczan
Schowaj Czytaj więcej

Poniżej znajdziesz szeroki wybór łuków przeznaczonych do rozpoczęcia przygody związanej z łucznictwem. W militaria.pl kochamy wszystko, co strzela oraz miota rozmaite pociski i nie inaczej jest z łukami! Jeżeli chciałbyś poczuć się jak prawdziwy Robin Hood, rozszerzyć swoje pasje lub zacząć przyswajanie podstaw strzelania z łuku, to poniższa kategoria jest stworzona z myślą o Tobie. Znajdziesz tutaj także tanie łuki dla najmłodszych użytkowników. Ciekawostką jest fakt, że łuk jest znany ludzkości od 35 tysięcy lat! Prawdziwy rozkwit swojej popularności osiągnął w okresie mezolitu, około 10 tys. lat temu – do dziś pozostaje fenomenem z dwóch powodów. Po pierwsze jest to najstarsze urządzenie magazynujące energię mechaniczną oraz według naukowców pojawił się równocześnie w kilku miejscach na ziemi w czasach, gdy nie było możliwe przekazanie wiedzy na tak znaczne odległości! 

Łuki składają się z giętkiego pręta lub listwy, zwanego łęczyskiem oraz cięciwy, która jest dość cienką, elastyczną linką, której zwolnienie nadaje strzale pędu. Ważny jest także majdan, który stanowi wyprofilowaną część łęczyska i stanowi chwyt dla dłoni, stabilizując łuk podczas strzału. Na pewno słyszałeś także o łukach bloczkowych – są to zaawansowane narzędzia strzeleckie, które za pomocą wielokrążków pomaga rozłożyć korzystnie siłę podczas naciągania cięciwy. Po naciągnięciu jej do końca bloczki pomagają w stabilnym utrzymaniu strzały, rozkładając ciężar naciągu na specjalnie przystosowanych ramionach. Jaki więc budżetowy łuk wybrać na początek? Dobrym wyborem będzie łuk klasyczny, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie strzelałeś. Umożliwia nam on w nabraniu odpowiednich nawyków, właściwej postawy strzeleckiej oraz jest mniej zaawansowany, co jest atutem, gdy zaczynamy swoją przygodę z łucznictwem. Łuki klasyczne są często słabsze od bloczkowych, lecz dzięki temu też zmniejsza się ryzyko kontuzji, ponieważ podczas strzelania pracują mało wykorzystywane w codziennym życiu partie mięśni. W dodatku trafienie z łuku o klasycznej budowie sprawia o wiele więcej satysfakcji oraz trzeba zaznaczyć, że to z takich łuków strzela się na olimpiadzie.

Dobrać łuk powinieneś bezpośrednio do siebie. Unikaj sytuacji, kiedy chcesz kupić jeden egzemplarz dla całej rodziny. Przykładowo jeśli jesteś osobą leworęczną, to powinieneś zdecydować się na łuk klasyczny lub łuk bloczkowy dla leworęcznych strzelców albo z obustronnym majdanem. Dzieci powinny zapoznać się z najprostszymi modelami, które kupisz już w okolicach 200 złotych. Łuk określa siła naciągu oraz jego długość. W zależności od naszego wzrostu oraz tężyzny fizycznej wybierzemy nieco inny łuk. Dla najmłodszych użytkowników oferujemy łuki o długości naciągu 24-26", gdyż taka długość będzie dla Twoich pociech odpowiednia. Dorosły będzie potrzebować naciągu o długości 28-30", a jeśli chodzi o siłę, to przyjmuje się, że mężczyzna powinien zacząć od 30 funtów, natomiast kobieta od 25. U dzieci jest to bardzo indywidualna sprawa, ale zwykle zaczyna się od 10 funtów wzwyż. Kiedy wybierzesz już odpowiedni model wśród tanich łuków w Militaria.pl, dobrze jest zaopatrzyć się w akcesoria, które są potrzebne do strzelania. Oprócz dodatkowych strzał wykonanych z różnych materiałów (do egzemplarzy do 199 złotych wystarczą strzały drewniane lub z włókna szklanego), najważniejszymi elementami są smary do cięciw oraz ochraniacze na przedramię, które uchronią Cię przed bolesnymi otarciami ze strony cięciwy, które mogą się pojawić zwłaszcza na początku naszej przygody współczesnego Robin Hooda!