Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Nosze wojskowe

Schowaj Czytaj więcej

Nosze wojskowe wykorzystywane są do przenoszenia rannych, chorych lub zmarłych osób, w trudnych warunkach polowych. Podstawą konstrukcji noszy są dwa drążki i rozpięty pomiędzy nimi materiał. W zależności od modelu mogą także składać się z metalowej ramy i umieszczonej w niej płyty. Jest to dość prosta i niezawodna konstrukcja, dzięki której możliwe jest szybkie przeniesienie rannej osoby z miejsca, w którym może być zagrożona do punktu medycznego lub innego, wybranego miejsca. 

Do budowy noszy wojskowych wykorzystuje się lekkie i wytrzymałe materiały, dzięki którym konstrukcja niewiele waży i nie obciąża tym samym ratowników. Jednym z modeli noszy wykorzystywanych w wojsku są nosze płachtowe, które często nazywane są także noszami polowymi. Wojskowe nosze płachtowe pozwalają przetransportować osobę z trudnodostępnych miejsc, w których niemożliwe jest zastosowanie innego rodzaju środka transportu. W naszym sklepie można zakupić między innymi nosze płachtowe, które wyposażono w osiem uchwytów transportowych. Dodatkowo przy uchwytach zastosowano prowadnice, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie kijów ułatwiających przenoszenie rannej osoby.

Dużym atutem jest obecność pokrowca, który ułatwia przechowywanie noszy. W niektórych modelach noszy zastosowano także system MOLLE, który umożliwia troczenie ich do elementów oporządzenia - na przykład do plecaka. Inną konstrukcją są wojskowe nosze składane, wykonane z lekkiego, lecz wytrzymałego aluminium. Tego rodzaje nosze zapewniają wysoki udźwig i wytrzymałość. Ponadto, wyposażono je w pasy zabezpieczające z szybkim zatrzaskiem, które zapewniają stabilność osoby podczas transportu.  

Nosze wojskowe o konstrukcji płachtowej mogą być przydatnym sprzętem, które sprawdzi się podczas szkoleń wojskowych, harcerskich i survivalowych, a także w miejscach, w których występuje ryzyko doznania urazów. Zarówno nosze płachtowe, jak i nosze składane będą dobrym uzupełnieniem wyposażenia ratunkowego w zakładach pracy lub jednostkach ratowniczych. Zachęcamy do sprawdzenia oferty noszy wojskowych w sklepie Militaria.pl

Ustaw kierunek malejący

4 produkty

Ustaw kierunek malejący

4 produkty

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49