Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już jutro!

Nosze wojskowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Okazje
Cena
Zastosuj

9 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  199,99 zł 235,00 zł
  Oszczędzasz 35,01 zł

9 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Nosze wojskowe wykorzystywane są do przenoszenia rannych, chorych lub zmarłych osób, w trudnych warunkach polowych. Podstawą konstrukcji noszy są dwa drążki i rozpięty pomiędzy nimi materiał. W zależności od modelu mogą także składać się z metalowej ramy i umieszczonej w niej płyty. Jest to dość prosta i niezawodna konstrukcja, dzięki której możliwe jest szybkie przeniesienie rannej osoby z miejsca, w którym może być zagrożona do punktu medycznego lub innego, wybranego miejsca. 

Do budowy noszy wojskowych wykorzystuje się lekkie i wytrzymałe materiały, dzięki którym konstrukcja niewiele waży i nie obciąża tym samym ratowników. Jednym z modeli noszy wykorzystywanych w wojsku są nosze płachtowe, które często nazywane są także noszami polowymi. Wojskowe nosze płachtowe pozwalają przetransportować osobę z trudnodostępnych miejsc, w których niemożliwe jest zastosowanie innego rodzaju środka transportu. W naszym sklepie można zakupić między innymi nosze płachtowe, które wyposażono w osiem uchwytów transportowych. Dodatkowo przy uchwytach zastosowano prowadnice, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie kijów ułatwiających przenoszenie rannej osoby.

Dużym atutem jest obecność pokrowca, który ułatwia przechowywanie noszy. W niektórych modelach noszy zastosowano także system MOLLE, który umożliwia troczenie ich do elementów oporządzenia - na przykład do plecaka. Inną konstrukcją są wojskowe nosze składane, wykonane z lekkiego, lecz wytrzymałego aluminium. Tego rodzaje nosze zapewniają wysoki udźwig i wytrzymałość. Ponadto, wyposażono je w pasy zabezpieczające z szybkim zatrzaskiem, które zapewniają stabilność osoby podczas transportu.  

Nosze wojskowe o konstrukcji płachtowej mogą być przydatnym sprzętem, które sprawdzi się podczas szkoleń wojskowych, harcerskich i survivalowych, a także w miejscach, w których występuje ryzyko doznania urazów. Zarówno nosze płachtowe, jak i nosze składane będą dobrym uzupełnieniem wyposażenia ratunkowego w zakładach pracy lub jednostkach ratowniczych. Zachęcamy do sprawdzenia oferty noszy wojskowych w sklepie Militaria.pl