Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Lunety celownicze do broni myśliwskiej

Schowaj Czytaj więcej

Lunety myśliwskie to kategoria, która nie może być pominięta, kiedy mówimy o celownikach optycznych. Ze względu na specyfikę pracy, taki sprzęt nieco różni się od standardowych lunet, które łatwo spotkać zamontowane na wiatrówce. Ich pierwszorzędną cechą, którą muszą się wykazać, jest wytrzymałość. Podczas wystrzału z broni palnej odczuwalny jest bardzo duży odrzut, który luneta myśliwska musi doskonale znosić. Dzięki dużej wytrzymałości luneta uniknie zerwania krzyża celowniczego oraz częstej potrzeby ponownej kalibracji. Przy wyposażaniu sztucera w taki sprzęt optyczny warto zastosować solidne montaże.

Podczas polowań sprzęt musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcze czy nagłe zmiany temperatur. Aby zapewnić lunetom myśliwskim niezawodność w każdych warunkach, są one wypełniane azotem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że podczas przenoszenia sprzętu i nagłych zmian temperatur, szkła w naszej lunecie nie zaczną parować. W zależności od specyfiki polowania, lunety mogą być przystosowane do samotnego polowania z zasiadki lub zbiorowych polowań. W polowaniu z zasiadki świetnie sprawdzą się lunety o dużym przybliżeniu, z dużym obiektywem pochłaniającym większą ilość światła. W takich lunetach występują też podświetlane krzyże celownicze, które pozwalają uzyskać lepszy kontrast w przypadku strzelania w słabych warunkach oświetleniowych.

W zbiorowych nagonkach częściej stosuje się lunety o mniejszym przybliżeniu. Budowa takiego celownika cechuje się tym, że okular jest większy od średnicy soczewki obiektywu. Takie rozwiązanie zapewni Ci lepszy komfort użytkowania celownika optycznego podczas dynamicznego strzelania. Daje również dużo większe pole widzenia niż luneta z dużym powiększeniem. Najbardziej znanymi producentami, którzy produkują lunety myśliwskie, są: Bushnell, Burris, Steiner, Swarovski czy Vortex. Dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji optyki oferują bardzo wysoką jakość produkowanego sprzętu. Wykorzystanie celowników optycznych bardzo ułatwia myśliwym skuteczne celowanie przed oddaniem strzału, a dzięki większym przybliżeniom stosowanym w lunetach, podnoszą skuteczność polowania na drobną zwierzynę. Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na zastosowany w lunecie krzyż celowniczy. Część z nich umożliwi łatwe korygowanie miejsca strzału bez potrzeby ponownej regulacji optyki za pomocą wieżyczek. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl, gdzie znajdziesz wiele dostępnych celowników optycznych. Duży wybór pozwoli Ci na znalezienie dla siebie idealnego modelu.

Ustaw kierunek malejący

60 produktów

Strona
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  4799,00 zł 5899,00 zł
  Oszczędzasz 1100,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  4319,00 zł 4999,00 zł
  Oszczędzasz 680,00 zł
Ustaw kierunek malejący

60 produktów

Strona

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49