Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

  • Żywność długoterminowa

    Żywność turystyczna w postaci długoterminowego jedzenia liofilizowanego to szybki sposób na pełnowartościowy i pożywny posiłek podczas górskiej wyprawy lub wycieczki turystycznej. Gotowe produkty stanowią zapas energii niezbędnej przy intensywnym wysiłku, ale także dostarczają niezbędnych składników odżywczych i witamin. Smaczny i zbilansowany posiłek w postaci suchego prowiantu. Żywność liofilizowana doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji gdzie wolna przestrzeń w plecaku jest na wagę złota, a każdy dodatkowy gram się liczy.

    Żywność liofilizowana to żywność długoterminowa poddana procesowi liofilizacji, czyli wysuszeniu sublimacyjnemu zamrożonych substancji. Preparaty zliofilizowane (liofilizaty) uzyskuje się w formie bezpostaciowych proszków lub grudek. Proces ten spopularyzowany został podczas II Wojny Światowej przy produkcji racji żywnościowych MRE (Meal Ready to Eat) dla żołnierzy. Suchy prowiant tego typu to prosty w przygotowaniu, zbilansowany posiłek zajmujący niewiele miejsca i zdatny do użytku w długim okresie (nawet do 3 lat).

    Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom liofilizaty polecane są jako żywność survivalowa lub turystyczna, która doskonale sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki w górach, jak i długiej wędrówki w lesie. Żywność tego typu pozbawiona jest zbędnych dodatków jak barwniki czy konserwanty. Wartość kaloryczna dań została dostosowana do zwiększonych potrzeb organizmu. Dlatego też jedzenie survivalowe to nieodzowny element każdego plecaka ucieczkowego BOB (Bug Out Bag) i najlepszy przyjaciel każdego preppersa.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49