Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Impregnacja i konserwacja odzieży

Schowaj Czytaj więcej

Materiały stosowane w naszej odzieży technicznej, nawet te najnowocześniejsze, wymagają właściwej pielęgnacji. Musimy o nie zadbać, aby zachowywały swoje właściwości jak najdłużej. Na rynku turystycznym i outdoorowym możemy znaleźć szeroką ofertę środków przeznaczonych do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji odzieży turystycznej, obuwia czy sprzętu turystycznego, jak chociażby namioty czy śpiwory. Producenci współczesnych impregnatów do odzieży starają się ułatwić nam życie i przykładają coraz większą uwagę, aby używanie właśnie ich impregnatów było możliwie najprostsze w użyciu oraz najwydajniejsze. Istnieje wiele nieporozumień i fałszywych mitów odnośnie prania i konserwacji odzieży turystycznej. Jednym z najpowszechniejszych jest przekonanie, że odzież wykonaną z zastosowaniem membran powinniśmy prać bardzo rzadko, bo może to powodować uszkodzenie membrany. Prawda jest taka, że brak prania powoduje częściowe zatykanie się porów membrany małymi drobinkami tłuszczu oraz solami mineralnymi pochodzącymi z naszego potu, co w efekcie znacznie pogarsza właściwości cyrkulacji powietrza i odprowadzania pary wodnej przez naszą odzież. Użycie właściwych impregnatów do odzieży turystycznej jest podstawą do zachowania jej właściwości, co z kolei zapewni nam prawidłową ochronę i komfort użytkowania odzieży czy obuwia, nawet jeżeli warunki pogodowe będą stanowiły duże wyzwanie.

Środki konserwacji odzieży i obuwia turystycznego stosujemy ze względu na przywrócenie lub nadanie właściwości hydrofobowych użytkowanym sprzętom. Po to, by nasz ekwipunek służył nam właściwie i jak najdłużej. Fabrycznie nanoszone przez producentów impregnaty hydrofobowe na materiały wykorzystywane przy produkcji obuwia i odzieży mają za zadanie spowodować, że woda nie będzie przywierać do materiału. Dzięki tym powłokom woda zbiera się w kropelki i spływa z powierzchni. Właściwa impregnacja zewnętrznej powierzchni materiałów wspomaga niezakłócone odprowadzanie pary wodnej oraz pomaga w utrzymaniu dobrej oddychalności obuwia i odzieży. Mimo iż membrana wszyta w naszą odzież zachowuje swoje właściwości, to warstwa zewnętrzna już niekoniecznie. Woda w postaci pary wodnej nie jest w stanie przeniknąć przez całkowicie przemoczony materiał zewnętrzny i może dochodzić do kondensacji pary wodnej wewnątrz odzieży, czyli po prostu do gromadzenia się wilgoci i wody wewnątrz.

Stosować impregnaty oraz inne środki konserwacji odzieży turystycznej powinniśmy zgodnie z zaleceniami producenta użytkowanego sprzętu, jak również producentów środków przeznaczonych do konserwacji odzieży. Gdy zauważycie, że materiał zewnętrzny odpychający wodę traci swoje właściwości i zaczyna nią nasiąkać, jest to sygnał do odświeżenia impregnacji. Pamiętajmy o tym, jeśli oczekujemy, by nasz sprzęt spełniał swoje funkcje, zachowywał swoje właściwości i służył nam przez długi okres czasu, musimy zadbać o niego w odpowiedni sposób. Stosujmy zatem impregnaty oraz używajmy odpowiednich środków konserwacji odzieży w celu utrzymania ich w dobrym stanie. W naszej ofercie znajdziecie szeroką gamę środków do konserwacji odzieży, wielu uznanych i renomowanych firm. Z pewnością przyczynią się one do utrzymania Waszego sprzętu w świeżości oraz pomogą zachować mu jego właściwości, tak by Wasze wyprawy były jak najbardziej komfortowe.

Ustaw kierunek malejący

62 produkty

Strona
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  38,00 zł 45,00 zł
  Oszczędzasz 7,00 zł
 2. (18)
  Wysyłka: Natychmiast
  85,00 zł
 3. (46)
  Wysyłka: Natychmiast
  25,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,99 zł
 5. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  14,99 zł 16,49 zł
  Oszczędzasz 1,50 zł
 6. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  19,99 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  17,99 zł 19,99 zł
  Oszczędzasz 2,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  54,99 zł 65,00 zł
  Oszczędzasz 10,01 zł
 9. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,99 zł 49,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 10. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  35,00 zł
 11. (26)
  Wysyłka: Natychmiast
  24,00 zł
 12. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  14,99 zł 17,49 zł
  Oszczędzasz 2,50 zł
Ustaw kierunek malejący

62 produkty

Strona

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49