Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na piątek

00 g 00 m 00 s

Lunety i celowniki termowizyjne

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Dostępność w sklepie
Okazje
Cena
Zastosuj
Klasa wodoszczelności
Możliwość montażu celownika optycznego
Siatka celownicza
Tryby wyświetlania
Typ termowizora
Wbudowana pamięć

22 produkty

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  14999,00 zł 16699,00 zł
  Oszczędzasz 1700,00 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  12499,00 zł 13899,00 zł
  Oszczędzasz 1400,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  16999,00 zł
 4. Brak towaru

 5. Brak towaru

22 produkty

Schowaj Czytaj więcej

Lunety termowizyjne to zaawansowane przyrządy optyczne, które umożliwiają swobodną obserwację w warunkach ograniczonej widoczności i bez oświetlenia naturalnego lub sztucznego. Lunety termowizyjne korzystają z emisji cieplnej, dzięki której użytkownik uzyskuje wyraźny obraz nawet w ciemnościach. Urządzenia te szeroko są stosowane przez żołnierzy, strażaków czy policjantów. 

Lunety termowizyjne to istotny element wyposażenia wojskowego. Wykorzystywane są między innymi do prowadzenia nocnych działań, umożliwiając żołnierzom prowadzenie obserwacji otoczenia i wykrywania zagrożeń na dalekich dystansach, co byłoby niemożliwe, korzystając z tradycyjnych metod obserwacji. Dzięki lunetom termowizyjnym żołnierze mogą prowadzić skuteczny i bezpieczny zwiad w warunkach ograniczonej widoczności, co podnosi ich możliwości operacyjne. 

Służby mundurowe wykorzystują lunety termowizyjne podczas interwencji policyjnych po zmroku, do śledzenia podejrzanych, patrolowania obszarów czy poszukiwania zaginionych lub rannych osób. Dzięki lunetom służby mundurowe mogą prowadzić działania bez względu na porę dnia i warunki widoczności. Jest to szczególnie istotne w pracy ratowników medycznych podejmujących akcje ratowniczo-poszukiwawcze. Nierzadko górskie oddziały poszukują rannych osób na szlakach turystycznych czy w lasach w nocy, a korzystanie z lunety termowizyjnych umożliwia szybsze odnalezienie osób wymagających udzielenia pomocy lub ewakuacji. 

Bardziej zaawansowanym modelem są lunety termowizyjne z dalmierzem. To połączenie lunety termowizyjnej i dalmierza umożliwia nie tylko obserwację nocną, ale również precyzyjne określanie odległości celu od obserwatora. Luneta termowizyjna z dalmierzem sprawdzi się zarówno w wojsku, jak i w pracy innych służb (na przykład ratowniczych). 

Lunety termowizyjne i lunety termowizyjne z dalmierzem coraz częściej wykorzystywane są także przed pasjonatów outdooru. W rekreacji sprawdzą się między innymi podczas prowadzenia nocnych obserwacji zwierząt, terenowych rozgrywkach czy po prostu w turystyce. Jeżeli szukasz niezawodnej lunety termowizyjnej, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Militaria.pl.