Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Schowaj Czytaj więcej

Co powinno składać się na wyposażenie apteczek pierwszej pomocy? W poniższym tekście dowiesz się, jakie przedmioty mogą się przydać najbardziej w apteczce nie tylko domowej, ale także rowerowej czy samochodowej. Często bywa tak, że kupienie apteczki to dopiero pierwszy krok. Producenci umieszczają w nich najbardziej podstawowe medykamenty takie jak kilka rodzajów bandaży, opatrunków oraz rękawiczki i plastry. Reszta pozostaje w gestii użytkownika, ponieważ każdy z nas jest inny i w ramach odmiennej aktywności potrzebuje różnego ekwipunku. Dlatego wyposażenie apteczki pierwszej pomocy pozostaje w gestii użytkownika. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę akcesoriów, dzięki którym będziesz przygotowany na każdą okazję. Najczęściej polecanym przez nas przedmiotem jest ratunkowa folia NRC. Jest to bardzo mały, ale bardzo przydatny przedmiot, który wykonany jest ze specjalnej folii mającej utrzymać odpowiednią termikę ciała poszkodowanego. Przyda się ona w niemal każdej sytuacji – podczas wypadku drogowego, w warunkach miejskich oraz w lesie. Ciekawostką jest fakt, że występuje ona w różnych formach – nie tylko koca, ale także poncza (ma właściwości wodoodporne), śpiwora, a nawet awaryjnego namiotu, z którego możesz skorzystać w naprawdę krytycznej sytuacji. Folia NRC powinna znaleźć się w każdym wyposażeniu apteczki pierwszej pomocy.

Oddzielny akapit należy poświęcić nożyczkom ratowniczym, zwłaszcza tym produkowanym przez firmę Leatherman. Jest to specjalistyczne narzędzie medyczne, na które otrzymujezs 25 lat gwarancji. Oprócz nożyczek narzędzie to wyposażone jest w przecinak do pasów, obrączek oraz wybijak do szyb. Jest to bardzo ciekawe uzupełnienie wyposażenia apteczek pierwszej pomocy znajdujących się w samochodach. Nożyczki mają specjalny profil pozwalający przeciąć ubranie poszkodowanego bez wyrządzenia większej szkody ofierze wypadku. Jest to bardzo popularny wybór wśród ratowników medycznych, a doskonała jakość tego urządzenia popularyzuje je coraz bardziej wśród ludzi niepodejmujących zawodów medycznych, lecz chcących poczuć się nieco bezpieczniej. Podobnie doskonale znana firma Victorinox, producent szwajcarskich scyzoryków, oferuje narzędzie ratunkowe o nazwie RescueTool – jest to także bardzo ciekawa opcja i zachęcamy do zapoznania się z tym przedmiotem.

Poza tym w naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment dodatkowych plastrów oraz opatrunków wyprodukowanych przez renomowane firmy medyczne, które spełniają wszystkie wymagane atesty. Są wśród nich maseczki, chusty trójkątne czy maści na otarcia, poparzenia oraz ukąszenia. Każdy z tych przedmiotów przyda się jako wyposażenie apteczek pierwszej pomocy, które zabieramy ze sobą na wyprawy rowerowe czy także tych, które posiadamy w domu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ekwipunku medycznego w sklepie Militaria.pl. Każdy produkt zawiera profesjonalny opis zastosowania, dzięki któremu dowiesz się, do czego są przeznaczone oraz poznasz ich najważniejsze zalety. Swoją ofertę kierujemy nie tylko ratownikom medycznym lub medykom polowym, lecz każdemu, komu zależy na zdrowiu swoim oraz bliskich. Dobrze wyposażona apteczka to podstawa naszego bezpieczeństwa.

Ustaw kierunek malejący

72 produkty

Strona
 1. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  469,00 zł 509,00 zł
  Oszczędzasz 40,00 zł
 2. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  469,00 zł 509,00 zł
  Oszczędzasz 40,00 zł
 3. (22)
  Wysyłka: Natychmiast
  2,99 zł 4,99 zł
  Oszczędzasz 2,00 zł
 4. (86)
  Wysyłka: Natychmiast
  19,99 zł
Ustaw kierunek malejący

72 produkty

Strona
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49