Zamów do 22:00 kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek |

00 g 00 m 00 s

Opatrunki i kompresy

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj

40 produktów

 1. (194)
  Wysyłka: Natychmiast
  4,99 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  99,99 zł 109,99 zł
 3. (27)
  Wysyłka: Natychmiast
  1,99 zł
 4. (92)
  Wysyłka: Natychmiast
  2,99 zł
 5. (72)
  Wysyłka: Natychmiast
  1,50 zł
 6. (56)
  Wysyłka: Natychmiast
  3,30 zł
 7. Brak towaru

 8. Brak towaru

40 produktów

Schowaj Czytaj więcej

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości opatrunki, które spełnią swoje zadanie podczas biwaku w lesie, a także znajdą swoje zastosowanie w domowej apteczce, uzupełniając ją o konieczne medykamenty. Bezpieczne gojenie ran jest ważne nie tylko na polu bitwy, ale również w codziennym życiu. Dzięki zdolności ludzkiego ciała do regeneracji większość drobnych zadrapań oraz skaleczeń goi się właściwie sama, jednak podczas głębszych zacięć czy ran głębokich, fachowe opatrzenie rany jest konieczne, aby nie wdało się zakażenie i gojenie przebiegało prawidłowo.

Opatrunki dzielą się na kilka rodzajów, każdy cechuje się innymi właściwościami, w zależności od rany, którą trzeba opatrzyć. Podstawowymi opatrunkami są gazy jałowe, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej apteczki. Są to chłonne materiały jałowe lub niejałowe, o uniwersalnym przeznaczeniu - przepuszczają one powietrze, dobrze oddziałują z wysokimi temperaturami oraz są pozbawione zanieczyszczeń dzięki specjalnej technice produkcji. Jałowość zapewnia sterylizacja z wykorzystaniem tlenku etylenu lub promieniowanie jonizujące. Świetnie sprawdzą się w większości głębszych rozcięć czy większych zadrapań, kiedy krew wydostaje się z ciała. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości różne rodzaje tego typu opatrunków, które pomogą Ci w kryzysowej sytuacji.

Kolejnym rodzajem są kompresy. Wykonuje się je w przypadku bólu głowy czy oparzeń, najczęściej ze zwykłej włókniny zmoczonej zimą lub ciepłą wodą. Jednak wraz z postępem technologii ich miejsce zajmują coraz częściej kompresy żelowe. Mają one szerokie zastosowanie w przypadku oparzeń, głębokich otarć oraz wielu innych urazach skóry. Kompresami żelowymi posługują się służby ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz wojsko. Są one rodzajem opatrunków zaawansowanych, które przynoszą ulgę poszkodowanym w wypadkach oraz pożarach, łągodzą ból, zapobiegają wysychaniu rany, doskonale chronią ranę przed zanieczyszczeniami, a ich wymiana przebiega bezproblemowo, bez podrażnienia skóry. Ich nowoczesne wykorzystanie w ratownictwie potwierdziło przydatność w wielu kryzysowych sytuacjach, więc zachęcamy do zapoznania się bliżej z tym medykamentem. Opatrunki to wyposażenie absolutne konieczne w przypadku wystąpienia większych i głębszych ran, a będąc na biwaku w lesie, z dala od cywilizacji, trudno jest o szybką pomoc. Natomiast dotarcie do miasta może zając zbyt dużo czasu. Zapraszamy do przejrzenia także nieco nowocześniejszych kompresów, które mogą być wygodnym uzupełnieniem każdej apteczki - samochodowej, domowej czy rowerowej. Każdy z naszych produktów medycznych posiada odpowiednie atesty i spełnia odpowiednie normy, aby były bezpieczne i funkcjonalne. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz innych, wyposażając się w odpowiedni sprzęt do pierwszej pomocy.