Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Gazy treningowe

Schowaj Czytaj więcej

Pojemniki wypełnione neutralną substancją na bazie wody. Służą do realistycznego treningu samoobrony. Bezpieczne dla osoby pozorującej napastnika.

Gaz pieprzowy to skuteczne i bardzo popularne narzędzie do samoobrony. Pozwala szybko obezwładnić napastnika poprzez uwolnienie w jego kierunku substancji drażniącej. Warto natomiast wiedzieć, że w sytuacji zagrożenia wykonanie nawet z pozoru prostej czynności jaką jest użycie gazu może sprawić duży kłopot. Zwłaszcza, jeżeli jest to czynność, którą robimy po raz pierwszy. Z tego względu wprowadziliśmy do oferty gazy treningowe, które pozwalają przećwiczyć użycie gazu, co w efekcie przełoży się sprawniejsze działanie w sytuacji zagrożenia.

Gaz to narzędzie skuteczne i jednocześnie stosunkowo bezpieczne. Uwalniana z pojemnika substancja wykazuje natomiast bardzo silne działanie drażniące. Nawet krótkotrwały kontakt gazu z oczami wywołuje podrażnienie spojówek i długotrwałe łzawienie. Z tego względu stworzone zostały specjalne gazy treningowe, które pozwalają na bezpieczne szlifowanie umiejętności używania gazu pieprzowego. Gazy treningowe z reguły wypełniane są wodą destylowaną o obojętnym odczynie. Taka zawartość zachowuje się bardzo podobnie do substancji wykorzystywanej w typowych gazach pieprzowych.

Ze względu na zawartość, która nie wywołuje podrażnień w kontakcie z ciałem człowieka, gazy treningowe mogą być wykorzystywane do ćwiczeń o dużym realizmie. Dobrym pomysłem są np. treningi realizowane wraz z partnerem, którego zadaniem będzie pozorowanie ataku. Osoba broniąca się może w tej sytuacji przećwiczyć m.in. szybkie dobywanie gazu, sprawne odszukiwanie palcem przycisku wyzwalającego czy wreszcie celowanie, najlepiej w kierunku oczu napastnika. W ofercie posiadamy gazy treningowe z wymiennymi wkładami, dzięki czemu gaz może być wykorzystywany do ćwiczeń wielokrotnie.

Ustaw kierunek malejący

2 produkty

Ustaw kierunek malejący

2 produkty

     

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49