Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Kociołki żeliwne na ognisko

Schowaj Czytaj więcej

Kociołek żeliwny umieszczany nad ogniskiem to świetna alternatywa tradycyjnego grillowania lub opiekania jedzenia bezpośrednio nad ogniem. Znajdziesz w naszej ofercie klasyczne modele stawiane nad ogniem, kociołki wieszane oraz dodatkowo modele emaliowane. Poza tym oferujemy także różne akcesoria do kociołków, np. komplet nóżek lub belki dociskowe. Kociołki żeliwne występują w różnych pojemnościach - od 4 do nawet 15 litrów.

Ustaw kierunek malejący

28 produktów

Strona
 1. Wysyłka: Natychmiast
  49,99 zł 54,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 2. Wysyłka: Natychmiast
  49,99 zł 54,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
Ustaw kierunek malejący

28 produktów

Strona

  Jedną ze wspólnych zalet kociołków żeliwnych na ognisko jest to, że równomiernie rozprowadzają temperaturę i długo ją utrzymują. Pozwoli Ci to w krótkim czasie przygotować smaczną potrawę, a dobra izolacja, dzięki pokrywom sprawia, że dania nie trzeba spożywać od razu. Inną cechą wspólną jest świetna odporność na uszkodzenie i na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu kociołki mogą służyć bardzo długo. Wiele modeli jest fabrycznie natłuszczana olejem roślinnym, który przy podwyższonej temperaturze tworzy warstwę ochronną, chroniącą przed korozją i przyleganiem potrawy do kociołka.
  Kociołek żeliwny z nóżkami to modele łatwe w użytkowaniu i nie wymagające zbyt wielu akcesoriów. Możesz je postawić bezpośrednio na ognisku, a w razie potrzeby odkręcić nóżki. Ze względu na sporej gabaryty konstrukcję mogą ważyć nawet ponad 20 kilogramów. Inną odmianą kociołków żeliwnych są modele wiszące. Są one lżejsze od poprzednika, ale wymagają dodatkowego punktu zaczepu. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na specjalne trójnogi do takiego kociołka. W naszej ofercie znajdziesz zestawy razem z trójnogiem. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość regulacji wysokości. Pozwala to na lepsze kontrolowanie temperatury oraz czasu przyrządzania potrawy.
  Wśród dwóch powyższych rodzajów kociołków występują jeszcze kociołki emaliowane. Jest to specjalna warstwa ochronna, która chroni przed przyleganiem potrawy oraz jest łatwiejsza w czyszczeniu. Również utrzymanie jej w dobrej kondycji jest łatwiejsze niż kociołka bez tej warstwy.
  Przygotowywanie posiłków w takich kociołkach docenią przede wszystkim osoby, które lubią gotować i nie chcą sobie odmawiać przyjemności zjedzenia lepszego posiłku również w terenie. Kociołek możesz zabrać na dłuższy biwak z rodziną lub na jednodniowy piknik. Polecamy również takie rozwiązanie wędkarzom, którzy w trakcie kilku dni nad wodą mają ochotę na smacznie przygotowaną świeżą rybę.
  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kociołków oraz akcesoriów na ognisko z oferty sklepu Militaria.pl.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49