Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Tarcze, cele i kulochwyty ASG

Schowaj Czytaj więcej

Tarcze i kulochwyty służą do trenowania własnych umiejętności w zakresie celności strzelania, szybkości reakcji oraz sprawności posiadanego sprzętu. W naszej ofercie znajduje się kilka ich rodzajów (sylwetkowe oraz żelowe), dopasowanych do preferencji różnych użytkowników. W tej kategorii znajdziesz tarcze ASG, niezbędne do zdobywania doświadczenia pomiędzy strzelankami airsoftowym, które pozwolą Ci uzyskać przewagę nad graczami drużyny przeciwnej. Nadają się do wykorzystania w przydomowym ogródku, gdzie możesz doskonalić swoją skuteczność oraz podczas przerw i przygotowania w czasie trwania rozgrywki. Sprawdzą się także w tej samej roli jako element szlifowania umiejętności strzeleckich z markera paintballowego. Cele ASG papierowe nadają się również do strzelań z broni palnej oraz wiatrówek. Niektóre z nich, szczególnie te większe, sylwetkowe, doskonale sprawdzają się do nauki strzelania z łuku.

Tarcze papierowe są wyjątkowo uniwersalne, znajdziesz je na każdej strzelnicy. Warto kupując nową replikę zaopatrzyć się od razu w pakiet celów ASG, żeby ustawić przyrządy celownicze. Muszka i szczerbinka pistoletu lub karabinku wyjętego prosto z pudełka może nie być celna na potrzebnych Tobie odległościach, dlatego należy ustawić kulochwyt ASG na wybranym przez nas dystansie i ustawić przyrządy według własnych preferencji. Dotyczy to także celowników optycznych, takich jak lunety oraz kolimatory. Szczególnie nowo zakupiona luneta wymaga ustawienia. Do tego celu należy ustabilizować karabinek z zamontowanym celownikiem optycznym na dystansie dziesięciu metrów od celu i lunetę precyzyjnie skalibrować, regulując położenie krzyża celowniczego w pionie i poziomie po każdym oddanym strzale. Gdy sprzęt jest już ustawiony, korekcję dokonujemy już jedynie w pionie, dostosowując celownik do zadanej odległości. Bez tarcz ta czynność może być wyjątkowo trudna do wykonania. Podobnie jak przy zastosowaniu w ASG, kulochwyty doskonale nadają się do sportowego strzelania z karabinów i pistoletów wiatrówkowych. Na stronie internetowej Militaria.pl możesz znaleźć wiele wzorów tarcz, w tym TS-10 zwaną popularnie „Francuzem”, NT-23P „Żołnierz” (zarówno w wersji pełnowymiarowej, jak i kompaktowej), Zombie Hunter, Terrorysta oraz tarcze sylwetkowe z wyeksponowanymi wnętrznościami, polecane operatorom jednostek specjalnych. Tym ostatnim polecamy także cel Caldwell Duramax. To pięciocalowa kula, wykonana z polimeru balistycznego, który wykazuje właściwości samonaprawcze. Nie ulega zniszczeniu nawet po wielu trafieniach, a wytrzymuje kaliber od .22LR do nawet pół cala (.50BMG)!

Kulochwyty ASG w formie żelowej tarczy to idealny sposób na trening w warunkach domowych, ponieważ kulki zostają w jednym miejscu, przyklejając się do tarczy. Warto jednak zwrócić uwagę, że najmocniejsze repliki airsoftowe potrafią tarczę uszkodzić, dlatego przeznaczona jest ona jedynie do modeli o słabszej prędkości wylotowej. Do tarcz ASG warto zawsze dokupić nową partię kulek, ponieważ nigdy nie powinno się strzelać raz już wystrzelonej amunicji, nawet gdy na pierwszy rzut oka wydaje się cała i nieuszkodzona. Mikropęknięcia wewnątrz, niedostrzegalne ludzkim wzrokiem, mogą naruszyć jej integralną strukturę, przez co potrafi rozpaść się wewnątrz lufy, powodując uszkodzenie naszej repliki. Ciekawą alternatywą dla papierowych tarcz ASG są spinnery. Te obrotowe urządzenia po trafieniu wykonują ruch spiralny swojej obrotowej części w efektowny sposób, sygnalizując tym samym trafienie. Doskonale sprawdzają się jako akcesoria strzeleckie do karabinków wiatrówkowych, które posiadając znacznie większą energię od replik airsoftowych, pozwalają na wielokrotne obracanie się tarczy spinnera. Warto przed zakupem przyjrzeć się wszystkim celom ASG dostępnym w tej kategorii i wybrać taki, który sprosta wymaganiom posiadanego sprzętu oraz będzie nam pasował pod kątem dystansu, na jaki strzelamy. Do papierowych tarcz polecamy także zaklejki, służące do zaklejania dziur po trafieniach, przez co naszą tarczę bez zdejmowania z kulochwytu możemy wykorzystać ponownie.

Ustaw kierunek malejący

98 produktów

 1. (2018)
  Wysyłka: Natychmiast
  6,99 zł 12,00 zł
  Oszczędzasz 5,01 zł
 2. (122)
  Wysyłka: Natychmiast
  9,99 zł 12,00 zł
  Oszczędzasz 2,01 zł
 3. (23)
  Wysyłka: Natychmiast
  79,99 zł
 4. (17)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł
 5. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  62,99 zł
Ustaw kierunek malejący

98 produktów

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49