Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek!

AirSoft Gun - niezbędne akcesoria

AirSoft Gun - niezbędne akcesoria

Podczas rozgrywek ASG sama replika i zapas kulek nie wystarczą. Bardzo często będziesz potrzebował kilku dodatkowych akcesoriów, które ułatwią i umilą Ci spędzany czas. Takie rzeczy jak repelenty na komary, dobre rękawice taktyczne i świetna kamizelka taktyczna to tylko jedne z nielicznych akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne w terenie. Zapoznaj się z poniższym poradnikiem, aby zobaczyć, co może być przydatne dla Ciebie.

Niezbędne akcesoria ASG

Środki ochrony oczu

Są niezbędne podczas zabawy z ASG. Okulary lub gogle zabezpieczają oczy przed uderzeniem plastikową kulką lub jej odłamkami. Wybór wśród okularów ochronnych jest bardzo duży, od podstawowych przezroczystych po przyciemnianie oraz umożliwiające zastosowanie wkładek korekcyjnych. Należy pamiętać, aby zawsze wybierać okulary i gogle z atestem!

Mundur / odzież w kamuflażu

Podczas rozgrywek w lesie dobrze jest przygotować się na nadejście przeciwnika i zamaskować. Do tego celu najlepiej wykorzystać strój w pełnym kamuflażu, na przykład wybierając jeden z odpowiedników wz. 93 ,,Pantera”, obowiązującego w Polskich Siłach Zbrojnych

Kamizelka taktyczna

Podstawowa ochrona klatki piersiowej i pleców. Poza cechami ochronnymi kamizelka stanowi podstawową platformę do przenoszenia oporządzenia. Warto wybrać kamizelkę wyposażoną w system pals MOLLE. Zastosowanie tego systemu pozwala na przyłączanie dodatkowych ładownic na magazynki, zasobników oraz organizerów ogólnego użytku.

Rękawice

Niezbędne akcesorium do ochrony rąk. Ręce narażone są zarówno na ostrzał kulek, jak otarcia, przecięcia oraz niesprzyjające warunki pogodowe (deszcz lub mróz). Warto zaopatrzyć się w rękawice, które oprócz podstawowej ochrony posiadają nakładki ochronne na kłykcie oraz poduszki żelowe.

Plecak

Służący do przenoszenia zapasów jedzenia, napojów, kulek, ubrań. Należy pamiętać, aby dobrać wielkość plecaka do swoich potrzeb, aby nie obciążać się nadmiernie. Większość plecaków jest wyposażona w system MOLLE, dzięki czemu można do nich dołączyć dodatkowe zasobniki jak w kamizelce taktycznej.

Oświetlenie taktyczne

Niezbędne w sytuacjach ograniczonej widoczności, jak i w warunkach walk wewnątrz pomieszczeń. Dzięki systemowi RIS każdą latarkę da się zamontować na karabinie dla ułatwienia prowadzenia ognia.

Dodatki do replik:

  • znaczniki laserowe,

  • chwyty pionowe,

  • celowniki optoelektroniczne (kolimator lub luneta),

  • pionowe chwyty poprawiające stabilność celowania.

Inne środki ochrony:

  • ochraniacze kolan oraz łokci, niezbędne do zabezpieczenia stawów przed urazami podczas aktywnej rozgrywki;

  • siatkowe maski typu "stalker", chroniące twarz oraz nos przed bezpośrednim trafieniem kulką, szczególnie zalecane w rozgrywkach typu CQB;

  • ochrona głowy/nakrycie głowy, może to być kapelusz lub czapka, ale również hełm. Podobnie jak w przypadku rękawic, jest to ochrona przed zimnem, deszczem czy śniegiem i oczywiście ostrzałem kulek.

Radiokomunikacja

Krótkofalówki oraz radia są przydatne do komunikacji na odległość z sojusznikami podczas rozgrywki. Do radia można przyłączyć dodatkowo zestawy nasłuchowe w postaci słuchawek ze wbudowanym mikrofonem oraz przycisk PTT, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem wyjmować radia z kieszeni.

Sezonowe środki ochrony:

- odzież przeznaczona na jesień i zimę, przyda się zwłaszcza podczas długich strzelanek typu Mil-Sim lub LARP. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bieliznę termoaktywną oraz rękawice ochronne, ale szalokominiarki i skarpetki też są ważne!

- repelenty przeciwko owadom i kleszczom

Pojemność magazynków

Dodatkowy magazynek jest niezbędnym akcesorium podczas zabawy w ASG. Zdecydowanie łatwiej jest zmienić magazynek (jak w broni palnej) niż podczas ostrzału na nowo uzupełniać zapas kulek. Wyróżnia się cztery podstawowe typu magazynków (nie licząc magazynków do replik gazowych): Hi-cap, Mid-cap, Low-cap oraz Real-cap.

Hi-cap to skrót od High capacity, jest to najpopularniejszy rodzaj magazynka, w który zazwyczaj fabrycznie wyposaża się repliki. Charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością, najczęściej między 250 a 800 kulek, zdarzają się również modele o pojemności do 2500 kulek (magazynki bębnowe lub typu box). Główną wadą tego rodzaju magazynka jest dźwiękowy efekt grzechotki spowodowany przemieszczaniem się kulek w komorze wewnątrz magazynka, co może łatwo zdradzić naszą pozycję.

Mid-cap, czyli Medium capacity mieści w sobie zazwyczaj od 130 do 200 kulek. W przypadku tego rodzaju magazynka nie występuje niepożądany efekt grzechotki.

Low-cap - od magazynków typu Mid-cap, Low Capacity różni się tylko pojemnością. Przeciętnie mieści w sobie od 50 do 100 kulek.

Real-cap - rodzaj magazynka najczęściej kupowany przez fanów realizmu. Jego pojemność zawsze odzwierciedla realną liczbę naboi w magazynku od palnego oryginału. Oznacza to na przykład, że magazynek real-cap w replikach M4 czy AKM będzie miał pojemność 30 kulek.