Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Sprzęt wspinaczkowy, sprzęt alpinistyczny

Schowaj Czytaj więcej

Zawsze staraliśmy się słuchać naszych klientów i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Po setkach maili, zgłoszeń oraz uwag w sklepach stacjonarnych postanowiliśmy konsekwentnie wprowadzać do naszego asortymentu sprzęt wspinaczkowy i akcesoria do tej dyscypliny sportu. Rozróżniamy różne typy wspinaczki. Kiedyś wspinaczka stała w szeregu razem z żeglarstwem oraz szybownictwem, czyli stanowiła sport przestrzenny. Dziś jednak, dzięki zastosowaniu specjalnych technologii oraz dostosowaniu pomieszczeń lub stawianiu ścian wspinaczkowych na świeżym powietrzu, przeszedł on transformację i bliżej mu do sportu typu boiskowego. Oczywiście do tej kategorii nie należy alpinizm, w którym polscy wspinacze co roku odnotowują coraz większe sukcesy, dokładając kolejne do już zdobytych rekordy. Jeżeli chodzi jednak o wspinaczkę, to już dziś możesz zacząć z nią swoją przygodę, gdyż w wielu centrach handlowych znajdują się szkoły wspinaczkowe, nietrudno też je znaleźć nawet w mniejszych miastach. Typy wspinaczki dzielą się na wspinaczkę klasyczną, wspinaczkę techniką sztucznych ułatwień, a także ich wariacje typu bouldering, wspinaczka skałkowa, górska czy na szybkość – czyli wyścigi dwóch zawodników po pionowej ścianie.

Do wspinaczki, oprócz sprzętu do wspinaczki, potrzebujemy nie lada kondycji oraz siły, lecz jeśli już zdecydujesz się na treningi, bardzo szybko rozwiniesz swoje ciało, gdyż podczas tego typu wysiłku pracują właściwie wszystkie partie mięśni. I nic dziwnego, gdyż wspinasz się wtedy po pionowych ścianach, tzw. połogach, przewieszeniach oraz po suficie (który przez wspinaczy określany jest mianem dachu)! W naszym sklepie znajdziesz coraz bogatszą ofertę sprzętu wspinaczkowego np. magnezja. Jest to środek służący do wysuszenia rąk, aby zapewnić jak najmocniejszy i najpewniejszy chwyt. Występuje w proszku lub w kulce, którą warto zawsze mieć ze sobą. Równie ważne są różnego rodzaju bloczki asekuracyjne – zwłaszcza podczas wspinaczki skałkowej – które zapewniają płynne przesuwanie się liny oraz zapobiegają jej skręceniu i co najważniejsze – jej wypadania. Posiadamy w ofercie bloczki do dolnej i górnej asekuracji oraz przystosowane do zjazdu. Bloczki chronią także linę przed zużyciem oraz przetarciem. Oferujemy sprzęt wspinaczkowy w postaci rolek zjazdowych, które oczywiście ułatwiają same zjazdy oraz zapewniają dłuższą żywotność używanych lin.

Na osobne słowo zasługuje alpinizm, który na świecie jest znany jako wspinaczka po Alpach oraz jest stosowany zamiennie ze wspinaczką wysokogórską. W Polsce jednak jest używana trzecia definicja tego słowa i określa ona każdy rodzaj wspinaczki, do której wymagane jest specjalistyczne przygotowanie oraz najczęściej specjalistyczny sprzęt alpinistyczny. Polska ma długą historię zarówno Himalaizmu, jak i Alpinizmu. Jeżeli chodzi o tę pierwszą dziedzinę, to nie sposób nie wspomnieć o takich sławach jak Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki, Wanda Rutkiewicz czy Adam Bielecki. Nawet ludzie niezwiązani na co dzień z tą dziedziną znają te nazwiska, a Polacy są określani jako jedni z najlepszych na świecie. Alpiniści zaś często zasilają jednostki TOPR oraz GOPR, które już bezsprzecznie należą do światowej elity w dziedzinie ratownictwa górskiego. Wybierając zarówno sprzęt alpinistyczny, jak i sprzęt do wspinaczki musisz mieć pewność, że używany ekwipunek nie zawiedzie Cię w żadnej sytuacji, gdyż często zależy od tego Twoje życie. O jakość dostępnych u nas akcesoriów dbają takie renomowane firmy jak francuski Petzl. Wspinacze używają tej marki nawet podczas Himalaizmu, co zresztą łatwo zauważyć na nagraniach oraz filmowych dokumentach poświęconych wspinaczce. Zapewniamy najwyższą jakość użytych materiałów oraz ich solidność i funkcjonalność. W ofercie posiadamy także wytrzymałe plecaki firmy Deuter, które świetnie sprawdzą się podczas górskich wędrówek lub luźnej wspinaczki. Jeśli szukasz sprzętu alpinistycznego, zajrzyj na Militaria.pl i wybierz coś dla siebie.

Ustaw kierunek malejący

71 produktów

Strona
 1. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 299,00 zł 349,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  239,00 zł 269,90 zł
  Oszczędzasz 30,90 zł
 3. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  399,00 zł 479,00 zł
  Oszczędzasz 80,00 zł
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 289,00 zł 299,00 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  249,00 zł 299,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
 6. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 259,99 zł
 7. (8)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 59,00 zł 59,99 zł
  Oszczędzasz 0,99 zł
 8. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  58,99 zł 69,90 zł
  Oszczędzasz 10,91 zł
Ustaw kierunek malejący

71 produktów

Strona

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49