Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Teleskopy astronomiczne

Schowaj Czytaj więcej

Każdy miłośnik obserwacji ciał astralnych potrzebuje do realizacji swego hobby narzędzia wysokiej klasy. Oferujemy bogaty wybór teleskopów astronomicznych w bardzo przystępnych cenach. Dla młodych miłośników gwiazd mamy teleskopy soczewkowe (refraktory), które pomogą im poznać tajemnice naszego nieba. Natomiast bardziej wymagającym klientom oferujemy teleskopy zwierciadlane o olbrzymich powiększeniach. Wszystkie, proponowane przez naszą firmę, urządzenia są bardzo proste w obsłudze i konserwacji i na pewno zadowolą swoich użytkowników. Słowo teleskop pochodzi z języka greckiego i oznacza 'daleko widzący', tēle-skópos. Jest to narzędzie, które służy do obserwacji bardzo odległych obiektów, poprzez zbieranie promieniowania elektromagnetycznego. Dla naszych zastosowań to promieniowanie będzie światłem widzialnym.

Pierwsze działające teleskopy skonstruowane zostały już na początku XVII wieku w Holandii. Użyto do ich produkcji szklanych soczewek. Wkrótce potem, we Włoszech sam Galileusz zaczął używać usprawnionego teleskopu do obserwacji nocnego nieba. Teleskopy, oprócz astronomii, znalazły potem szerokie zastosowanie także w działaniach militarnych. Jeżeli celem Twoich poszukiwań jest idealny teleskop dla amatora lub dla osoby bardziej zaawansowanej, koniecznie zapoznaj się z naszymi ofertami w tej kategorii. Zarówno teleskop dla początkujących, jak i teleskopy astronomiczne z naszej strony powinny spełnić Twoje oczekiwania. Polecamy rozpocząć przygodę z obserwacją innych planet oraz nauki o odległych gwiazdach. To podróż przez zapierający dech w piersiach ogrom wszechświata, którą możesz odbyć, nie wychodząc z własnego domu. Wystarczy okno, balkon lub taras, czyste, nocne niebo i teleskop astronomiczny, żeby poszerzyć swoją wiedzę z wielu zakresów. Teleskop optyczny pozwala na otrzymanie możliwie wyraźnego obrazu badanego obiektu astronomicznego lub nieba, zarówno pod względem jego szczegółów, jak i rozkładu jasności. Od wielkości zastosowanych w urządzeniu zwierciadeł lub soczewek zależy ilość wychwytywanego światła, pochodzącego z obserwowanych obiektów. Im ich średnica jest większa, tym bardziej odległe obiekty możemy obserwować przy użyciu naszego teleskopu astronomicznego.

Polecamy przyjrzeć się bliżej teleskopom astronomicznym znanej na całym Świecie marki Tasco. To wiodący, amerykański producent optyki, który oprócz teleskopów posiada w swojej ofercie także lornetki, mikroskopy, lunety obserwacyjne oraz celowniki do broni, takie jak kolimatory oraz lunety strzeleckie. Założona w 1954 roku, z siedzibą w Miami, firma Tasco posiada długą historię produkcji wysokiej jakości sprzętu optycznego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii projektowych oraz produkcyjnych oferują wysoką jakość za przystępną cenę, zarówno dla amatorów, jak i do bardziej profesjonalnych zastosowań. Tańszą alternatywą dla amerykańskich teleskopów astronomicznych marki Tasco jest firma Opticon, produkująca teleskopy dla początkujących miłośników obserwacji gwiazd. Jednak niezależnie od tego, jakiego sprzętu optycznego właśnie dziś potrzebujesz, znajdziesz go na naszej stronie. Przy odpowiednim researchu, w kategorii astronomicznych teleskopów odnajdziesz z łatwością produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. W zależności od preferowanych parametrów dopasowany do Twoich oczekiwań i zasobności portfela. Teleskop astronomiczny znakomicie sprawdzi się również jako prezent pod choinkę, na urodziny czy też na rozpoczęcie nauki na nowej uczelni. Zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osoby dorosłej, z pewnością wybierzesz produkt spełniający Twoje oczekiwania. Prowadzenie obserwacji nocnego nieba pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój, uczy cierpliwości, trenuje systematyczność oraz nauczy nas pokory. Poznanie otaczającego nas Wszechświata pozwoli na nowo zweryfikować szkolną wiedzę lub w empiryczny sposób ją pogłębić. Oprócz zdobywania wiedzy jest to także interesujące hobby, zarówno dla Ciebie, jak i całej rodziny. Samodzielne zdobywanie nowych doświadczeń każdego dnia, a także systematycznie prowadzone obserwacje pozwolą na poszerzenie Twoich horyzontów, dając przy tym ogromną satysfakcję, więc nie zwlekaj dłużej i już teraz rozpocznij swoją przygodę z astronomią.

Ustaw kierunek malejący

116 produktów

 1. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  229,00 zł
 2. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  219,00 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  1339,99 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  555,99 zł
 5. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  369,00 zł
 6. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  389,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  459,99 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  449,00 zł
 9. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  399,99 zł
 10. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  999,00 zł
 11. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1479,99 zł
 12. (1)
  Wysyłka: w 24 godziny
  1049,00 zł
 13. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  549,00 zł 599,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
Ustaw kierunek malejący

116 produktów

   
do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49