WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%
Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Maski przeciwgazowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Okazje
Cena
Zastosuj
Typ maski

10 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  399,00 zł 439,00 zł
 2. (9)
  Wysyłka: Natychmiast
  44,99 zł 55,00 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  659,00 zł 729,00 zł
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  1059,00 zł 1119,00 zł
 5. Brak towaru

10 produktów

Schowaj Czytaj więcej

W ofercie posiadamy maski przeciwgazowe kolekcjonerskie — czyli niegwarantujące właściwości ochronnych ani wentylacji podczas użytkowania. Dostępne są również maski z kapturem zapewniające ochronę układu oddechowego. Maski przeciwgazowe zaliczane są według definicji przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy do środków ochrony indywidualnej. Służą do zabezpieczenia skóry twarzy, oczu oraz górnych dróg oddechowych przed szkodliwym działaniem wielu czynników, między innymi pyłów radioaktywnych, bakterii i wirusów chorobotwórczych oraz bojowych gazów trujących. Przed tym ostatnim rodzajem zagrożenia chronią w największym stopniu maski przeciwgazowe wojskowe. Zastosowanie militarne występuje głównie podczas konfliktów zbrojnych, ataków terrorystycznych bądź podczas manewrów i ćwiczeń armii, kiedy stosowane są środki ochrony. Maska gazowa to także standardowe wyposażenie służb, w tym straży pożarnej czy oddziałów specjalnych wojska i policji, jak np. Jednostka Wojskowa GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Znajdują zastosowanie także w przemyśle ciężkim, podczas kontaktu pracowników z chemikaliami i lotnymi zanieczyszczeniami przemysłowymi oraz w górnictwie, gdzie pracownicy są głównie narażeni na szkodliwy dla płuc pył. Dobra maska przeciwgazowa powinna także chronić wzrok oraz górne drogi oddechowe przed smogiem, oraz pozostałymi zawiesinami cząstek stałych w powietrzu.

Jest to zależne w dużym stopniu od zastosowanego w urządzeniu pochłaniacza oraz od użycia specjalistycznych filtrów. Tu dochodzimy do głównego podziału masek przeciwgazowych na filtracyjne oraz izolacyjne. Te pierwsze, czyli maski gazowe filtracyjne, oczyszczają skażone niebezpiecznymi substancjami powietrze przy zastosowaniu odpowiedniego filtra, pochłaniacza albo filtropochłaniacza — będącego połączeniem dwóch pozostałych technologii. Maski izolacyjne natomiast, przystosowane są do podłączenia ich z zewnętrznym urządzeniem dostarczającym powietrze, najczęściej ze specjalnej, wysokociśnieniowej butli. Połączenie odbywa się poprzez elastyczny przewód, gwint w części twarzowej lub generowane jest poprzez połączenie specjalnych substancji chemicznych. Taki rodzaj masek stosuje się najczęściej w przemyśle medycznym. Kompletna maska filtracyjna składa się najczęściej z trzech elementów, jakimi są część twarzowa, część filtrująca oraz torba do przenoszenia, transportowania i przechowywania maski, wraz z dodatkowymi akcesoriami i wyposażeniem. Takimi dodatkowymi akcesoriami mogą być środki do odkażania, wkładki zabezpieczające, dodatkowe wizjery bądź elementy mocowania. Część twarzowa wykonana jest z wytrzymałego silikonu lub gumy. Ma za zadanie nadać masce kształt oraz ochronić twarz użytkownika. Ta część wyposażona jest także na gniazdo z gwintem, które służy do zamontowania pochłaniacza, filtra bądź filtropochłaniacza. Dodatkowo posiada zawór wdechowy oraz wydechowy. Wojskowe maski przeciwgazowe często posiadają dodatkowo membranę, która wspomaga komunikację głosową. Kolejnym elementem jest pochłaniacz lub filtropochłaniacz.

Ten element odpowiada za filtrację skażonego powietrza, które poprzez maskę dostaje się do ust operatora. Musi spełniać wyśrubowane standardy jakości i normy, które pozwalają na dopuszczenie takiego przedmiotu do użytku. Przykładem może być maska będąca na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej, czyli maska MP5. Produkowana jest ona przez polskie Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „Maskpol” S.A. z siedzibą w Złochowicach, produkującego także pozostałe elementy oporządzenia taktycznego dla wojska, między innymi kamizelki kuloodporne i hełmy. Maski MP5 chronią przed wieloma zagrożeniami i posiadają gwint zgodny ze standardem NATO, dzięki czemu posiadają szerokie zastosowanie w wielu niepożądanych sytuacjach i po wymianie filtra sprawdzą się także podczas skażenia przemysłowego. Często spotykanym modelem jest maska przeciwgazowa SzM41M, czyli popularny „Słoń”. Swoją nazwę zawdzięcza głównie pochłaniaczowi, który nosi się w torbie, a połączony jest on z właściwą częścią maski długim, karbowanym, elastycznym wężem, który przypomina trąbę słonia. Obecnie od dawna nieprodukowany i podobnie jak pozostałe maski z demobilu, nie nadaje się do użytku zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. Współcześnie posiada jedynie wartość kolekcjonerską. Zakup nowej, sprawnej i w pełni funkcjonalnej maski polecamy profesjonalistom, którzy na co dzień zmagają się z trudnymi warunkami i mają kontakt z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi oraz preppersom, obawiającym się o możliwość wystąpienia takiego zagrożenia.