Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Karabinki i strzelby RAM

Schowaj Czytaj więcej

Dział obejmuje strzelby Real Action Marker i karabinki RAM. Jest to broń zasilana kapsułami CO2 i strzelająca m.in. kulami gumowymi. Typową amunicją są tutaj m.in.: kule pieprzowe, kule metalowe albo kule pudrowe. W przypadku niektórych modeli możliwe jest zastosowaniu kilku rodzajów kulek jednocześnie. W zależności od Twoich potrzeb, mogą one spełniać różne funkcje. Służą one do strzelania do celu na nieco większe odległości i są celniejsze niż ASG na dystansie do dwudziestu metrów. Dodatkowo ich duża siła obalająca świetnie sprawdzi się podczas strącania puszek lub butelek oraz w zawodach z przyjaciółmi. Karabinkami RAM świetnie strzela się serią - daje to niezapomniane uczucie frajdy, kiedy kulki z terkotem opuszczają lufę jedna po drugiej w odstępie ułamków sekundy. Drugim zastosowaniem jest samoobrona. Są to jedne z silniejszych urządzeń do samoobrony – kula gumowa świetnie sprawdza się w strzelaniu do celu, lecz jeżeli chodzi o zagrożenie życia, o wiele lepszym wyborem będą kule gumowo-metalowe oraz pieprzowe. Te pierwsze nie mają rdzenia z metalu, lecz jest to guma wymieszana z metalowym pyłem, dzięki czemu są o wiele cięższe i twardsze od ich gumowych odpowiedników i uderzenie powoduje nieznośny ból oraz gwarantuje dużego siniaka. Kula pieprzowa zaś jest bardziej miękka, ale po uderzeniu w cel rozpryskuje się, tworząc chmurę pieprzowego pyłu - często jedna taka kula wystarcza do zaniechania przez napastnika ataku względem Twojej osoby. Strzelby RAM ponadto cechują się największą siłą liczoną w dżulach - w okolicach piętnastu jednostek. Takej siły ognia nie da się zignorować!

Trzecim zadaniem jest obsługa broni palnej ,,na sucho”. Karabinki oraz strzelby RAM stworzone zostały w taki sposób, aby w jak najwierniejszy sposób odzwierciedlać zachowanie oraz obsługę broni palnej dla osób dopiero przymierzających się do patentu strzeleckiego. Jest to bezpieczna forma nauki wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych, gdzie rekrutom policji najpierw wyposaża się w repliki RAM, aby podczas ćwiczeń zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek wypadku oraz pojawia się tutaj kwestia ekonomiczna – są one po prostu tańsze w eksploatacji oraz serwisowaniu. Siłę tych urządzeń oprócz zaworu z CO2 generuje także kaliber, z jakiego korzystają. Najmniejszą generują pistolety – w okolicach 5-7J, najczęściej korzystają one z kul .43 Cala, czyli 10,9 mm. Silniejsze od nich są rewolwery lub karabinki RAM - choć kaliber jest ten sam (lub czasem wzrasta do .50 cala) - korzystają one jednak z większych, 88-gramowych nabojów ze sprężonym powietrzem i mają możliwość strzelania serią, która kumuluje siłę uderzeń. Największa siła zarezerwowana jest dla strzelb RAM. Ich pociskami są duże kule o kalibrze .68 Cala, czyli aż 17,2 mm! Może nie są tak szybkostrzelne, jak karabinki, ale jedna kula wystarczy, aby wyrwać sporych rozmiarów dziurę w płycie z karton-gipsu.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy marker RAM wyposażony jest w przyrządy celownicze i posiada szyny akcesoryjne pozwalające na montaż np. celownika laserowego. Popularnym producentem, jeśli chodzi o repliki broni RAM, jest np. Hekcler&Koch. W ich asortymencie znajdziesz różne wersje palnych odpowiedników, a na szczególną uwagę repliki karabinków RAM odzwierciedlające takie konstrukcje jak AR-15 czy HK-416. Konstruktorzy starali się jak najbardziej zbliżyć modele strzelb RAM i karabinków do ich palnych oryginałów pod względem konstrukcyjnym jak i mechanicznym. Podobnie jak palne oryginały, markery RAM w większości zostały wykonane z metalu i tworzywa sztucznego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez sklep Militaria.pl

Ustaw kierunek malejący

6 produktów

Ustaw kierunek malejący

6 produktów

     

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49