Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na piątek

00 g 00 m 00 s

Karabinki i strzelby RAM

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Cena
Zastosuj
Napęd

6 produktów

6 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Dział obejmuje strzelby Real Action Marker i karabinki RAM. Jest to broń zasilana kapsułami CO2 i strzelająca m.in. kulami gumowymi. Typową amunicją są tutaj m.in.: kule pieprzowe, kule metalowe albo kule pudrowe. W przypadku niektórych modeli możliwe jest zastosowaniu kilku rodzajów kulek jednocześnie. W zależności od Twoich potrzeb, mogą one spełniać różne funkcje. Służą one do strzelania do celu na nieco większe odległości i są celniejsze niż ASG na dystansie do dwudziestu metrów. Dodatkowo ich duża siła obalająca świetnie sprawdzi się podczas strącania puszek lub butelek oraz w zawodach z przyjaciółmi. Karabinkami RAM świetnie strzela się serią - daje to niezapomniane uczucie frajdy, kiedy kulki z terkotem opuszczają lufę jedna po drugiej w odstępie ułamków sekundy. Drugim zastosowaniem jest samoobrona. Są to jedne z silniejszych urządzeń do samoobrony – kula gumowa świetnie sprawdza się w strzelaniu do celu, lecz jeżeli chodzi o zagrożenie życia, o wiele lepszym wyborem będą kule gumowo-metalowe oraz pieprzowe. Te pierwsze nie mają rdzenia z metalu, lecz jest to guma wymieszana z metalowym pyłem, dzięki czemu są o wiele cięższe i twardsze od ich gumowych odpowiedników i uderzenie powoduje nieznośny ból oraz gwarantuje dużego siniaka. Kula pieprzowa zaś jest bardziej miękka, ale po uderzeniu w cel rozpryskuje się, tworząc chmurę pieprzowego pyłu - często jedna taka kula wystarcza do zaniechania przez napastnika ataku względem Twojej osoby. Strzelby RAM ponadto cechują się największą siłą liczoną w dżulach - w okolicach piętnastu jednostek. Takej siły ognia nie da się zignorować!

Trzecim zadaniem jest obsługa broni palnej ,,na sucho”. Karabinki oraz strzelby RAM stworzone zostały w taki sposób, aby w jak najwierniejszy sposób odzwierciedlać zachowanie oraz obsługę broni palnej dla osób dopiero przymierzających się do patentu strzeleckiego. Jest to bezpieczna forma nauki wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych, gdzie rekrutom policji najpierw wyposaża się w repliki RAM, aby podczas ćwiczeń zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek wypadku oraz pojawia się tutaj kwestia ekonomiczna – są one po prostu tańsze w eksploatacji oraz serwisowaniu. Siłę tych urządzeń oprócz zaworu z CO2 generuje także kaliber, z jakiego korzystają. Najmniejszą generują pistolety – w okolicach 5-7J, najczęściej korzystają one z kul .43 Cala, czyli 10,9 mm. Silniejsze od nich są rewolwery lub karabinki RAM - choć kaliber jest ten sam (lub czasem wzrasta do .50 cala) - korzystają one jednak z większych, 88-gramowych nabojów ze sprężonym powietrzem i mają możliwość strzelania serią, która kumuluje siłę uderzeń. Największa siła zarezerwowana jest dla strzelb RAM. Ich pociskami są duże kule o kalibrze .68 Cala, czyli aż 17,2 mm! Może nie są tak szybkostrzelne, jak karabinki, ale jedna kula wystarczy, aby wyrwać sporych rozmiarów dziurę w płycie z karton-gipsu.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy marker RAM wyposażony jest w przyrządy celownicze i posiada szyny akcesoryjne pozwalające na montaż np. celownika laserowego. Popularnym producentem, jeśli chodzi o repliki broni RAM, jest np. Hekcler&Koch. W ich asortymencie znajdziesz różne wersje palnych odpowiedników, a na szczególną uwagę repliki karabinków RAM odzwierciedlające takie konstrukcje jak AR-15 czy HK-416. Konstruktorzy starali się jak najbardziej zbliżyć modele strzelb RAM i karabinków do ich palnych oryginałów pod względem konstrukcyjnym jak i mechanicznym. Podobnie jak palne oryginały, markery RAM w większości zostały wykonane z metalu i tworzywa sztucznego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez sklep Militaria.pl