Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek

Nieśmiertelniki wojskowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
  6. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  7. Ocena (Od najwyższej)
  8. Ocena (Od najniższej)
  9. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  10. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
Cena
Zastosuj
Okazje
Dostępność

10 produktów

  1. (114)
    Wysyłka: Natychmiast
    9,99 zł 15,00 zł
  2. (10)
    Wysyłka: Natychmiast
    16,99 zł 19,40 zł

10 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Nieśmiertelnik zwany również tabliczką tożsamości to wojskowy element wyposażania, z którego korzystają prawie wszystkie armie świata. Zadaniem nieśmiertelnika jest ułatwienie identyfikacji nieprzytomnego lub poległego w akcji żołnierza. Nieśmiertelniki składają się zazwyczaj z dwóch metalowych tabliczek lub jednej, którą można przełamać na pół. Na nieśmiertelnikach najczęściej wybite są podstawowe dane dotyczące osoby, która jest w jego posiadaniu. Są to: Imię i nazwisko, grupa krwi, wyznanie oraz numer ewidencyjny. Żołnierze często korzystają z taśmy izolacyjnej w celu sklejenia ze sobą nieśmiertelników, aby uniknąć niepożądanego brzęczenia blaszek podczas ruchu.

Tabliczki identyfikacyjne na przestrzeni lat funkcjonowały w wielu formach i rozmiarach. Najpopularniejszą formą nieśmiertelnika jest owalny kawałek blachy stalowej, tytanowej lub aluminiowej z wybitymi danymi identyfikacyjnymi. Do zestawu nieśmiertelników dołączone są dwa łańcuszki — dłuższy i krótszy. Do nieśmiertelników najczęściej jako akcesorium stosuje się wygłuszacze, w postaci gumek, dzięki którym nie słychać metalicznego dźwięku blaszek uderzających o siebie podczas poruszania się.

Nieśmiertelniki w życiu codziennym stały się stylowym gadżetem noszonym przez wiele osób. Sympatycy oporządzenia typu EDC, często wybierają nieśmiertelniki jako ich podstawowe akcesorium, które w sytuacji kryzysowej może nawet uratować życie. Zawarcie grupy krwi lub wpisanie swojej choroby, jak epilepsja czy cukrzyca, w sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji osób trzecich może się okazać kluczowe. W przypadku osób cierpiących na choroby przewlekłe, wpisanie numeru telefonu do osób bliskich lub opiekuna, również jest dobrym pomysłem podczas wybijania nieśmiertelnika.