Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na piątek

00 g 00 m 00 s

Wojskowe celowniki termowizyjne do broni palnej

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Dostępność w sklepie
Okazje
Cena
Zastosuj
Klasa wodoszczelności
Możliwość montażu celownika optycznego
Siatka celownicza
Tryby wyświetlania
Typ termowizora
Wbudowana pamięć

22 produkty

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  14999,00 zł 16699,00 zł
  Oszczędzasz 1700,00 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  12499,00 zł 13899,00 zł
  Oszczędzasz 1400,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  16999,00 zł
 4. Brak towaru

 5. Brak towaru

22 produkty

Schowaj Czytaj więcej

Celowniki noktowizyjne i celowniki termowizyjne to zaawansowane urządzenia optyczne, które wykorzystywane są zarówno do obserwacji, jak i celowania w warunkach ograniczonej widoczności (na przykład: pora nocna, zamglenie, słabe oświetlenie). Za pomocą takich celowników możliwe jest wykrycie celu i śledzenie ruchu w niewidocznych ludzkim okiem spektrach promieniowania. 

Celownik noktowizyjny działa na zasadzie wzmocnienia dostępnej niewielkiej ilości światła, na przykład światła emitowanego przez księżyc i gwiazdy, do wytworzenia wyraźnego obrazu. Celowniki noktowizyjne wykorzystują podczerwień: fotokatody rejestrują i przekształcają fotonowy obraz na ekran. Taki rodzaj celowników jest często stosowany w wojsku, policji lub obserwacji nocnych. 

Celownik termowizyjny wykrywa promieniowanie podczerwone emitowane przez różne obiekty. Przykładem będzie tutaj ciepło wytwarzane przez ludzki organizm lub te wytworzone przez silnik pojazdu. Celowniki termowizyjne działają w pełnej ciemności i nie wykazują wrażliwości na światło widzialne. Termowizja jest szeroko wykorzystywana w misjach poszukiwawczo-ratowniczych, patrolowaniu granic, kontroli przemytu, detekcji zagrożeń pożarowych lub do obserwacji zwierząt. 

Zarówno celowniki noktowizyjne, jak i termowizyjne wpływają pozytywnie na zdolności obserwacyjne i możliwość namierzenia celu w warunkach słabego oświetlenia. Wybór pomiędzy celownikiem noktowizyjnym a termowizyjnym uzależniony jest od konkretnej sytuacji i wymagań użytkownika. W sklepie Militaria.pl znajdziesz oba typy celowników, które zwiększą efektywność i bezpieczeństwo podczas nocnych działań. W ofercie dostępne są produkty takich producentów jak: AGM Gloval Vision, ATN, Guide, Hikvision, Levenhuk i Pulsar.