Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Arafatki wojskowe

Schowaj Czytaj więcej

Arafatka, a właściwie Kefija to tradycyjne arabskie nakrycie głowy wykonane z kwadratowego kawałka materiału, przeważnie bawełny, odpowiednio złożonego i owiniętego dookoła głowy. Polska potoczna nazwa „arafatka” pochodzi od nieżyjącego przywódcy Palestyńczyków Jasera Arafata. Arafatka powstała na terenie Żyznego Półksiężyca (dzisiejszy Egipt, Palestyna, Syria, Irak). Występuje w wielu odmianach, w zależności od regionu, z którego pochodzi. Chusta arafatka zapewnia doskonałą ochronę przed słońcem, piaskiem, pyłem, szybko wysycha i dobrze zatrzymuje ciepło. Przeważnie jest składana na pół, tak powstaje z niej trójkąt, który następnie zakłada się na głowę. Można ją nosić na głowie formując turban lub pozwalając luźno opadać na ramiona i plecy, co daje dodatkową ochronę karku przed słońcem. Arafatki są często noszone na szyi w roli szalika. Złożoną w trójkąt zawiązaną na szyi chustą arafatką można zakryć nos i usta chroniąc się przed słońcem, piachem lub zimnem. 

Ustaw kierunek malejący

57 produktów

Strona
 1. Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 34,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 2. Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 34,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 3. Wysyłka: Natychmiast
  49,99 zł 63,00 zł
  Oszczędzasz 13,01 zł
 4. Wysyłka: Natychmiast
  29,00 zł 33,00 zł
  Oszczędzasz 4,00 zł
Ustaw kierunek malejący

57 produktów

Strona

  Prawdopodobnie najbardziej znaną osobą pochodzącą z zachodu noszącą arafatkę był brytyjski pułkownik Thomas Edward Lawrence, który używał prostej, białej chusty. Jego wizerunek został sportretowany przez Peter O’Toole’a w filmie Lawrence z Arabii, co spopularyzowało arafatki na zachodzie.

  W ofercie Militaria.pl znajduje się szeroki wybór arafatek w wielu kolorach i deseniach, dzięki czemu łatwo znaleźć model odpowiadający naszym preferencjom. W tej kategorii znajdują się chusty takich producentów jak Pentagon, Helikon, Texar i Mil-Tec.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49