Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Podłogi do namiotów

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
  10. Zniżka procentowa
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

8 produktów

8 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Podróżując z namiotem w plecaku dość często może się zdarzyć, że noc przyjdzie Ci spędzić poza wyznaczonym polem namiotowym np. na dziko w lesie lub na zboczu góry. Rozbijając obóz w takim miejscu, niestety istnieje ryzyko, że dojdzie do uszkodzenia podłogi namiotu. W odróżnieniu od tropiku czy sypialni, podłoga ma bowiem bezpośredni kontakt z podłożem na którym mogą znajdować się np. kamienie. Wówczas do środka namiotu może dostawać się woda. Aby temu zapobiec należy dokładnie sprawdzić i oczyścić miejsce biwaku. Można także użyć specjalnej podłogi pod namiot.

Podłoga to część namiotu, która jest najbardziej narażona na uszkodzenie. Z tego względu, najczęściej wykonuje się ją z bardzo mocnego tworzywa sztucznego np. polietylenu. Istnieją jednak ultralekkie modele namiotów, w przypadku których stosuje się podłogi z lżejszych i przy tym mniej wytrzymałych tworzyw np. nylonu. Wykorzystanie takiego materiału zmniejsza wagę namiotu, ale zwiększa podatność podłogi na uszkodzenia. Namiot z nylonową podłogą najbezpieczniej więc rozkładać na śniegu. A co w sytuacji, gdy musisz rozbić go np. na kamieniach? Wówczas najlepiej podłożyć pod namiot dodatkową płachtę albo podłogę do namiotów.

Tego typu płachty i podłogi do namiotów są z reguły wykonane z grubych włókien polietylenowych, które cechuje bardzo duża odporność na przebicia, przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Podkładając pod namiot takie tworzywo, nie tylko zabezpieczymy oryginalną, zintegrowaną z sypialnią podłogę, ale jednocześnie zapewnimy sobie dodatkową izolację od podłoża. Większość podłóg do namiotów ma na brzegach otwory, dzięki którym można je przymocować do ziemi za pomocą szpilek.