Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Akumulatory i baterie ASG

Schowaj Czytaj więcej

Akumulator do ASG jest stosunkowo niewielką częścią w elektrycznych replikach ASG, stanowi natomiast kluczowy element do ich funkcjonowania. Akumulatory często wchodzą już w skład zestawu przy zakupie repliki, ale nie musisz ograniczać się do rozwiązania zaproponowanego przez producenta. W asortymencie Militaria.pl znajdziesz szeroki wybór akumulatorów ASG o różnym napięciu, pojemności i technologii wykonania ogniwa.

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje rozgrywki przynosiły jak najwięcej satysfakcji, replika działała bez zarzutu, a akumulator był wydajny i charakteryzował się długą żywotnością, warto zastanowić się, jaki akumulator ASG będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

Akumulatory ASG różnią się przede wszystkich technologią wykorzystaną przy tworzeniu ogniwa, co wpływa na ich rozmiar, pojemność, wydajność prądową, żywotność czy tendencję do samorozładowania. Dobór odpowiedniej baterii do karabinu ASG, karabinka szturmowego czy pistoletu, jest więc kluczowy. W ofercie Militaria.pl znajdziesz baterie ASG, w których zastosowano ogniwa niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH), litowo-jonowe (Li-Ion), litowo-polimerowe (Li-Po) oraz litowo-żelazowe (Li-Fe). Baterie w technologii NiMH są następcami nieco już przestarzałych baterii NiCd i w porównaniu do poprzednika cechują się mniejszym efektem pamięci, dłuższą żywotnością i lepszym stosunkiem masy do pojemności. Ogniwa Li-Ion charakteryzują się większą pojemnością przy podobnych gabarytach, większą wydajnością prądową oraz wolniejszym procesem samorozładowania. Natomiast baterie z ogniwami Li-Po i LiFe są najczęściej stosowane w replikach najnowszego typu, a odznaczają się jeszcze większą wydajnością przy zachowaniu niewielkiego rozmiaru, a także zwiększonym bezpieczeństwem użytkowania.

Przy zakupie baterii ASG nie możesz zapomnieć, że na jej żywotność wpływa prawidłowe użytkowanie. Jeśli chcesz, by bateria do repliki ASG posłużyła Ci jak najdłużej, przy obchodzeniu się z nią musisz zwracać uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych reguł jest stosowanie ładowarek dedykowanych do konkretnych typów baterii. Do ładowania ogniw Li-Ion, Li-Po oraz LiFe można używać wyłącznie ładowarek mikroprocesorowych, natomiast proste ładowarki bez elektroniki przeznaczone są jedynie do ogniw NiCd i NiMh. Baterie ASG powinny być także prawidłowo przechowywane i transportowane, dlatego w ofercie Militaria.pl oprócz samych baterii i ładowarek znajdziesz specjalne pojemniki oraz torby ochronne.

Ustaw kierunek malejący

143 produkty

 1. (44)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł
 2. (10)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,99 zł
 3. (1)
  Wysyłka: w 48 godzin
  149,99 zł
 4. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  99,99 zł
 5. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  9,99 zł
Ustaw kierunek malejący

143 produkty

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49