Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Hełmy i kamizelki: kuloodorne, kevlarowe, balistyczne

Schowaj Czytaj więcej

Kamizelka kuloodporna wraz z hełmem należą do elementów specjalnego ubioru, którego podstawowym zadaniem jest ochrona użytkownika zarówno przed pociskami wystrzelonymi z broni palnej, jak i różnego rodzaju odłamkami. Kamizelki kuloodporne i hełmy wojskowe stosowane są głównie przez jednostki mundurowe w celu ochrony życia i zdrowia w czasie pełnienia służby. Zapewniają ochronę balistyczną m.in. głowy, klatki piersiowej, brzucha oraz pleców. Kamizelki kuloodporne i hełmy znajdują się na wyposażeniu m.in.: żołnierzy, operatorów służb specjalnych czy straży granicznej. Poza służbami używane są również na rynku cywilnym np. przez instruktorów strzelectwa, polityków czy przez osoby, które chcą szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Pierwsze kamizelki kuloodporne skonstruowali dwaj Polacy – Jan Szczepanik i Kazimierz Żegleń. Na początku XX wieku obaj panowie zaprezentowali własne projekty kamizelek wykonanych z połączenia jedwabnej tkaniny i cienkiej, stalowej blachy. Pomimo że wynalazek został opatentowany jako pierwszy przez Kazimierza, to sławę uzyskał Jan Szczepanik po tym, jak jego projekt uchronił przed śmiercią w zamachu ówczesnego Króla Hiszpanii. W latach 60. i 70. kamizelki były wyposażane w coraz mocniejsze płyty zbrojne wykonane z materiałów takich jak stal lub tytan. W kolejnych latach zaczęto produkować pierwsze kamizelki kuloodporne z płytami z kevlaru, tworzyw sztucznych czy Dyneemy - materiałów cechujących się lekkością oraz wysoką wytrzymałością. Obecnie produkuje się wiele rodzajów kamizelek kuloodpornych. Jednymi z najbardziej popularnych są modele Plate Carrier, które wyposażane są w kieszenie na wkłady balistyczne wykonane z m.in. kevlaru czy kompozytu. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej kamizelki lub profesjonalnego hełmu kuloodpornego, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Znajdziesz tu m.in. modele kamizelek kuloodpornych firmy Maskpol, które producent wyposażył w zaawansowany pakiet balistyczny w postaci lekkich i wytrzymałych płyt chroniących przed pociskami i odłamkami. Firma ta będąca częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest renomowanym producentem wyposażenia dla Wojska Polskiego i innych służb mundurowych. Kamizelka kuloodporna firmy Maskpol poza ochroną użytkownika dedykowana jest także do przenoszenia wszelkiego rodzaju amunicji, granatów, urządzeń radiotelekomunikacyjnych, broni krótkiej, apteczek oraz wielu innych przedmiotów z kategorii oporządzenia żołnierskiego. Przenoszenie dodatkowego ekwipunku, ładownic i zasobników umożliwiają zastosowane przez producenta palsy systemu modułowego MOLLE. Kamizelki dostępne są w kilku kolorach. Oprócz kamizelek posiadamy także profesjonalne hełmy bojowe. Hełm kuloodporny przeznaczony jest do ochrony głowy przed bezpośrednim trafieniem pociskami wystrzelonymi z broni palnej, a także odłamkami. Wraz z kamizelką stanowi podstawowy pakiet ochronny każdego żołnierza. Sprzedawane przez nas modele z firmy Maskpol to profesjonalne hełmy balistyczne spełniające wymagania norm w zakresie kuloodporności. Ponadto, hełmy wyposażono w montaże dla urządzeń noktowizyjnych, takich jak gogle czy monokulary. Producent zastosował także boczne szyny montażowe, które umożliwiają osadzenie kolejnego oporządzenia takiego jak latarki taktyczne, ochronniki słuchu czy szyny standardu Weaver.

Ustaw kierunek malejący

9 produktów

 1. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 1999,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  4999,00 zł
 3. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 1999,00 zł
 4. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 3599,00 zł 5999,00 zł
  Oszczędzasz 2400,00 zł
 5. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 3599,00 zł 5999,00 zł
  Oszczędzasz 2400,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 1999,00 zł 2499,00 zł
  Oszczędzasz 500,00 zł
Ustaw kierunek malejący

9 produktów

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49