WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%
Wybierz "Paczka w Weekend" i zamów z dostawą w sobotę

Dalmierze

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

25 produktów

 1. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  1299,00 zł 1449,00 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  1899,00 zł 2429,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  949,00 zł 1209,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  1358,50 zł 1430,00 zł
 5. Brak towaru

 6. Brak towaru

 7. Brak towaru

25 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Dalmierz z definicji jest urządzeniem, który ma pokazać nam odległość do ustalonego obiektu bez konieczności przemierzania dzielącego nas dystansu. W poniższej kategorii pragniemy zaprezentować różne typy dalmierzy, które posiadamy w ofercie sklepu Militaria.pl. Najpierw jednak chcielibyśmy pokrótce omówić, jak działa to urządzenie. Mimo że rodzajów jest wiele, to większość z nich działa na podobnej zasadzie.  Rozróżniamy dalmierze laserowe, które wysyłają wiązkę lasera do nieprzeźroczystego obiektu i na podstawie czasu, który mija do powrotu odbitego promienia oblicza dzielącą nas od obserwowanego obiektu odległość. Do dokładnego pomiaru powinniśmy także wybrać odpowiednio duży obiekt. Przykładowo dla dalmierza laserowego Bushnell 4x20 Trophy Extreme jest to 770 metrów dla samochodu lub budynku jednorodzinnego, 550 metrów dla drzewa lub dużego głazu oraz 180 metrów dla zwierzęcia. Dalmierze laserowe oferują dokładność do jednego metra, co daje nam multum możliwości wykorzystania tego narzędzia. Dla przykładu dalmierz myśliwski pomoże nam wyliczyć trajektorię lotu pocisku, dając nam pogląd na odległość, która dzieli myśliwego od zwierzęcia. Podobnie jest w przypadku dalmierza golfowego, który jest bardzo popularnym akcesorium przy tej dyscyplinie sportu, pomagając dobrać siłę uderzenia piłki do dołka. Nie zapominajmy także o zastosowaniach wojskowych – dalmierz wojskowy jest wykorzystywany przy przeróżnych działaniach operacyjnych, od artylerii do planowania strategii. Parametry dalmierza wojskowego pozwalają mierzyć odległość nawet do dwudziestu pięciu kilometrów. Dzielą się na stacjonarne, montowane na trójnogu oraz mobilne, które przypominają wersje cywilne. Dodatkową cechą jest możliwość pomiaru kątów obserwowanych obiektów w pionie oraz poziomie. Ciekawostką jest fakt, że dalmierze nie są wykorzystywane przez snajperów, gdyż są łatwo wykrywalne przez przeciwnika dysponującego sprzętem eletrooptycznym.

Dalmierz laserowy może mieć budowę monokularu z jednym obiektywem wyjściowym, ale występuje również w postaci lornetki z dalmierzem, która może spełniać funkcje zarówno dalmierza, jak i lornetki do obserwacji. Lornetka z dalmierzem jest bardzo ciekawym urządzeniem, które przy zastosowaniu odpowiednich technologii nie ustępuje niczym lornetkom bez funkcji pomiaru odległości. Dobrym przykładem będą tu produkty firm Bushnell oraz Steiner, w których użycie antyrefleksyjnych powłok FMC, wypełnienie suchym azotem oraz użycie szkieł BaK-4 sprawiają, że sprzęt będzie się spisywał idealnie w trudniejszych warunkach. Dodatkowo możesz znaleźć modele, które dają możliwość pomiaru odległości ruchomego obiektu. Lornetka z dalmierzem w takiej nowoczesnej konfiguracji może spełniać funkcje dalmierza żeglarskiego lub dalmierza myśliwskiego. Dodatkowo dalmierz wypełniony suchym azotem zapobiega parowaniu oraz osadzaniu się wody podczas użytkowania urządzenia w warunkach podwyższonej wilgotności.

Dla dalmierzy laserowych istnieje bardzo dużo zastosowań, które ułatwią Ci codzienną pracę oraz wspomogą Twoje hobby. Łatwo jest sobie wyobrazić, że za ich pomocą będziesz w stanie zmierzyć odległość do najbliższego schroniska, podróżując po górskich szlakach lub precyzyjnie ustawić cele na przydomowej strzelnicy. Dalmierz żeglarski w dzisiejszych czasach jest praktycznie niezbędny na każdej jednostce wodnej. Jest używany zarówno na olbrzymich tankowcach, jak i na cywilnych żaglówkach lub jachtach. Dalmierz golfowy jest w stanie poprawić osiągane przez nas wyniki, kiedy już poznamy z dokładnością do jednego metra odległość dzielącą nas do kolejnego dołka. Dalmierz wojskowy jest powszechnie używany w różnych postaciach już od kilkudziesięciu lat, lecz dopiero od niedawna jest tak zaawansowany. Technologia z dnia na dzień idzie do przodu, przekraczając kolejne granice, dając nam jeszcze dokładniejsze pomiary. Nie ważne jakiego dalmierza szukasz – w ofercie mamy przeróżne modele dostępne w różnych kategoriach cenowych. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie!