Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Lornetki ornitologiczne, do obserwacji ptaków

Schowaj Czytaj więcej

Obserwacja ptaków to zajęcie, które wymaga długotrwałego pozostawania w tej samej, często ukrytej pozycji, w różnych warunkach pogodowych. Lornetki ornitologiczne, które znajdziesz w ofercie Militaria.pl, zaspokoją potrzeby zarówno profesjonalnych badaczy ptaków, jak i ornitologów amatorów. Wytrawny obserwator powinien być uzbrojony nie tylko w cierpliwość, ale także w sprzęt optyczny, który z jednej strony zapewni odpowiednie powiększenie i jakość obrazu, a zarazem będzie lekki, wygodny w użytkowaniu i odporny na warunki atmosferyczne.

Wybór lornetek, a także ich przekrój cenowy jest bardzo duży, dlatego decydując się na zakup lornetki do obserwacji zwierząt, dobrze jest mieć jasno ustalone priorytety. Ze względu na charakter obserwacji, duży i ciężki sprzęt nie będzie działał na Twoją korzyść. Śledząc dzikie ptactwo, często pokonujesz pieszo duże odległości w poszukiwaniu idealnego punktu obserwacyjnego, a gdy już go znajdziesz, niejednokrotnie przez długi czas musisz trwać w tej samej pozycji. Z drugiej strony, chcesz być przygotowany na szybkie i dynamiczne manewrowanie lornetką, podążając wzrokiem za obserwowanym obiektem. Dobra lornetka do obserwacji ptaków powinna zatem być kompromisem pomiędzy lekkością, ergonomią i wygodą użytkowania, a pozostałymi parametrami technicznymi.

Podstawowymi właściwościami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze lornetki, są powiększenie, jasność obrazu i szerokość pola widzenia. Jeśli chodzi o odczytywanie parametrów, to przykładowo, lornetka do obserwacji ptaków 10x42 powiększa obraz 10 razy, a średnica obiektywu wynosi 42 mm. Modele o powiększeniach rzędu 8x czy 10x są najczęściej wybierane jako lornetki ornitologiczne, ponieważ zbyt duże powiększenie ograniczy pole widzenia oraz utrudni szybkie ustawienie ostrości przy dynamicznym podążaniu za szybko poruszającym się obiektem. Większa średnica soczewki zapewni z kolei jaśniejszy obraz, co będzie bardzo przydatne wśród gęstych drzew lub przy złej pogodzie, ale kluczem przy wyborze lornetki ornitologicznej jest znalezienie złotego środka pomiędzy jasnością obrazu a rozmiarem, który umożliwi Ci mobilność. W dobrych lornetkach ornitologicznych wykorzystuje się wysokiej jakości soczewki z zastosowaniem najnowszych technologii, takich jak np. FMC (czyli wielokrotne pokrycie powłokami antyrefleksyjnymi), EXO Protection (zastosowanie powłoki chroniącej soczewkę przed zarysowaniami i zaparowaniem) i wiele innych, w zależności od zaawansowania danego modelu. Warto zwrócić uwagę, aby lornetka do obserwacji ptaków była pokryta powłoką z tworzywa, która ustabilizuje chwyt i ochroni sprzęt przy upadku z większej wysokości. Ważne jest także zastosowanie technologii zapewniających wodoszczelność, dzięki czemu możliwa będzie bezpieczna obserwacja na akwenach wodnych oraz podczas deszczowej pogody. W ofercie Militaria.pl znajdziesz szeroki wybór lornetek ornitologicznych z pryzmatami w układzie dachowym bądź Porro, które spełnią Twoje wymagania niezalenie od tego, czy obserwacja ptaków to Twój zawód czy weekendowa pasja.

Ustaw kierunek malejący

124 produkty

 1. (30)
  Wysyłka: Natychmiast
  399,00 zł 499,00 zł
  Oszczędzasz 100,00 zł
 2. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  849,00 zł 899,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
 3. (8)
  Wysyłka: Natychmiast
  669,00 zł
 4. (15)
  Wysyłka: w 48 godzin
  629,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1299,00 zł
 6. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  1899,00 zł
 7. (15)
  Wysyłka: w 48 godzin
  599,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: w 48 godzin
  3349,00 zł
 9. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  312,99 zł
 10. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  189,99 zł 199,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 11. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  569,99 zł
Ustaw kierunek malejący

124 produkty

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49