Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już jutro!

  • Naszywki narodowe i flagi na mundury

    W tej kategorii produktowej znajdziecie wiele wzorów naszywek narodowych oraz naszywek z flagami. Historia oznaczeń wojskowych rozpoczyna się już przed I Wojną Światową. Oprócz stopni wojskowych specjalne naszywki mogły również informować o kraju pochodzenia oraz o przynależności do danej jednostki. Zastosowanie naszywek w trakcie trwania wojny pomagało w rozróżnieniu sojuszników oraz wrogów.  Początkowo wszystkie naszywki nie pozwalały na podkreślenie swojej indywidualności, ponieważ były standaryzowane. Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie specjalnych naszywek przez pilotów Armii Brytyjskiej. W trakcie I Wojny Światowej kurtki pilotów były wyposażone w naszywki o dużych rozmiarach nazywane Blood Chit. Taki rodzaj naszywek miał na celu pomóc pilotom, którzy ulegli zestrzeleniu i wylądowali na obcym terytorium. Naszywki posiadały napisy w różnych językach informujące o przynależności pilota do Armii Brytyjskiej oraz o nieznajomości języków obcych. Ważnym elementem naszywki był napis obiecujący wysoką nagrodę za zwrot Armii Brytyjskiej swojego pilota.

    Podczas II Wojny Światowej Amerykanie znacznie ulepszyli znane naszywki Blood Chit. Zostały one zmienione w niewielkie zestawy survivalowe zawierające mapy, monety oraz igły do szycia. W tych unowocześnionych naszywkach również znajdowały się informacje w różnych językach oraz obietnica nagrody. Naszywki inaczej nazywane Morale Patch są zazwyczaj nosze przez osoby należące do wojska lub innych służb. Na ubraniach lub mundurze są one umieszczane obok naszywek właściwych jednostek, których jest się członkiem. Obecnie głównym celem tego typu naszywek jest podniesienie morale oraz zjednoczenie grupy. Morale Patch pomagają w identyfikacji, ale także są uznawane za punkt honoru każdego żołnierza. Przykładem poważnego traktowania naszywek oraz przywiązania do nich są amerykańscy weterani wojennie, którzy noszą naszywki nawet po zakończeniu służby. Ma to na celu pokazać dumę oraz ciągłe identyfikowanie się z społecznością żołnierzy. W ofercie sklepu Militaria.pl posiadamy szeroki asortyment naszywek przedstawiających godło, flagi, napisy lub inne symbole narodowe. Naszywki narodowe dostępne są w różnych wielkościach oraz kształtach. Naszywki Polska najczęściej wykonywane są rodzajów materiałów, jakimi są: żakard, PVC czy Cordura. Naszywki flagi oraz przedstawiające inne symbole wykonane z żakardu są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz nagłe wahania temperatur. Materiał żakardowy wyróżnia się trwałością, dlatego wykonane z niego elementy garderoby są długowieczne. Polskie naszywki wykonane z PVC, czyli polichlorku winylu, świetnie radzą sobie oddziaływaniem czynników chemicznych, czyli kwasów, wodorotlenków, alkoholi czy benzyny.

    Zmienne czynniki atmosferyczne również nie mają negatywnego wpływu na PVC. Wiele naszywek posiada identyfikator IR, który działa na podczerwień. Za jego pomocą można w łatwy i szybki sposób rozpoznać własne oddziały wojskowe. W ofercie posiadamy naszywki z flagami oraz innymi symbolami narodowymi, posiadające różne typy mocowań. Najbardziej popularny jest panel rzepowy typu velcro, który pozwala na przymocowanie naszywki na rzep. Posiadamy także naszywki wyposażone w gwintowany sztyft z nakrętką lub wąsami, które bez problemu można umieścić na mundurze lub czapce. Wiele z dostępnych modeli naszywek przeznaczona jest do przyszycia na odzieży. Oprócz materiałowych naszywek w tej kategorii znajdziecie również stalowe orzełki marynarki wojennej, sił powietrznych, wojsk lądowych oraz pancernych. Naszywki, jak i stalowe przypinki są wykonane z największą dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów.