Zamów dziś do 21:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Wojskowe racje żywnościowe, MRE

Schowaj Czytaj więcej

Racja żywnościowa nazywana również racją polową, racją wojskową lub żywnością turystyczną to zestaw żywności przeznaczony do spożycia przez jedną osobę. Pierwsze racje wojskowe powstały na początku XIX wieku, kiedy Peter Durand opatentował sposób na zamknięcie żywności w stalowych puszkach. Racje wojskowe wydawane są żołnierzom, gdy nie mają oni dostępu do ciepłego posiłku z kuchni polowej. Żywność wchodząca w skład racji żywnościowych powinna być trwała i nadawać się do przechowywania poza warunkami chłodniczymi, zajmować mało miejsca i jak najmniej ważyć przy zachowaniu jak największej wartości kalorycznej. Ponadto racje żywnościowe powinny być odporne na bardzo wysokie i niskie temperatury, aby były zdatne do spożycia w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Przykładowy skład racji żywnościowej to suchary lub inne trwałe pieczywo, konserwy mięsne lub rybne, kawa rozpuszczalna lub inny napój instant, cukier lub miód, baton wysokoenergetyczny, żywność liofizowana, suszona wołowina lub inne suszone mięso.

Ustaw kierunek malejący

65 produktów

Strona
 1. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł 39,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 2. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł 39,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł 39,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
Ustaw kierunek malejący

65 produktów

Strona

  Racje żywnościowe są wygodne, łatwo je przenosić i mają długi okres przydatności do spożycia, przez co są chętnie stosowane przez turystów, survivalowców, himalaistów, żeglarzy i grotołazów. Doskonale sprawdzą się jako posiłek podczas wypraw w góry lub całodniowego marszu po lesie.

  W ofercie Militaria.pl znajduje się szeroki wybór indywidualnych racji żywnościowych w tym polskich racji wojskowych, amerykańskich racji żywnościowych MRE, żywności liofilizowanej, puszkowanej żywności wojskowej i suszonej wołowiny.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49