lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Racja żywnościowa wegetariańska Lyommy Zestaw 2 - 448 g/2021 kcal
Dzienna racja żywnościowa wegetariańska to kompletny zestaw liofilizowanych posiłków o wysokiej wartości energetycznej, przeznaczony do całodziennego wyżywienia (4 dania w zestawie). Opracowana z myślą o zastosowaniach w sytuacjach kryzysowych, działaniach survivalowych czy długoterminowym magazynowaniu żywności.
W skład zestawu wchodzą pełnowartościowe dania oparte na składnikach roślinnych o zbilansowanej zawartości białka i węglowodanów, uzupełnione o pożywne śniadanie oraz deser. Taka konfiguracja pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii oraz wsparcie organizmu w warunkach ograniczonego dostępu do świeżej żywności i zaplecza kuchennego.
Liofilizacja
Liofilizacja jest procesem próżniowej dehydracji produktów spożywczych przy bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii produkcji żywność liofilizowana jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, kompletnym pod każdym względem.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania stawiane przy uprawianiu różnego rodzaju sportów ekstremalnych jak wspinanie, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana zarówno letnia, jak i zimowa. Są używane przez polarników, podróżników, sportowców wyczynowych, na różnych wyprawach czy obozach.
elementy zestawu
-
Owsianka chałwowa z daktylami i orzechami
Składniki: napój owsiany 55% (woda, owies (10%), olej słonecznikowy, sól), płatki owsiane 18 %, jabłka 9%, daktyle 7%, pasta sezamowa tahini 6%, orzechy włoskie 4%, syrop z daktyl, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, kardamon, cynamon.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 1881 kJ / 449 kcal
Tłuszcz: 17,0 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 2,2 g
Węglowodany: 66,8 g
- w tym cukry: 27 g
Błonnik: 9,1 g
Białko: 11,8 g
Sól: 0,1 g
-
Curry z wędzonym tofu i nutą limonki
Składniki: ugotowany ryż parboiled 23%, brokuł, napój kokosowy 17% (ekstrakt z kokosa 75%, woda), tofu wędzone 15% (ziarna soi, woda, sól), ciecierzyca, batat, cebula, sok z limonki 2%, przyprawy, sól, przyprawa curry 0,3% (zawiera gorczycę), czosnek, liście limonki kaffir.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 1915 kJ / 458 kcal
Tłuszcz: 21,2 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 14,2 g
Węglowodany: 52,2 g
- w tym cukry: 10,7 g
Błonnik: 7,9 g
Białko: 18,6 g
Sól: 3,9 g
-
Makaron bezglutenowy alla bolognese z tofu
Składniki: makaron bezglutenowy 43% (mąka kukurydziana), passata pomidorowa 25,5%, tofu 11% (ziarna soi, woda), soczewica czerwona 4,5%, cebula, marchew, koncentrat pomidorowy, produkt sojowy (napój sojowy, kultury bakterii), suszone pomidory, sos sojowy bezglutenowy (nasiona soi, woda, sól, cukier), korzeń pietruszki, płatki drożdżowe nieaktywne, czosnek, olej kokosowy, sól, czosnek niedźwiedzi suszony, przyprawy, zioła.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 1577 kJ / 373 kcal
Tłuszcz: 2,7 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 1,1 g
Węglowodany: 74,3 g
- w tym cukry: 10 g
Błonnik: 8,7 g
Białko: 17,2 g
Sól: 2,3 g
-
Sernik baskijski
Składniki: serek śmietankowy (mleko, śmietana, sól, białka mleka) 59%, masa jajowa, śmietanka, cukier, mąka kukurydziana, wanilia.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 2510 kJ / 603 kcal
Tłuszcz: 43 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 28 g
Węglowodany: 39 g
- w tym cukry: 33 g
Błonnik: 0,6 g
Białko: 15 g
Sól: 1,1 g
wartość energetyczna całego pakietu na 100 g
- Wartość energetyczna: 1821 kJ / 435 kcal
- Tłuszcz: 20,3 g
- - w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 10,6 g
- Węglowodany: 50,1 g
- - w tym cukry: 15,4 g
- Błonnik: 5,9 g
- Białko: 16,1 g
- Sól: 1,6 g
najważniejsze cechy
- dzienna racja żywnościowa
- 4 pełnowartościowe wegetariańskie posiłki
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 448 g |
|---|---|
| Typ żywności | Racja żywnościowa |
| Waga netto | 448 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1821 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 435 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 8160 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 2021 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 |
| Białko | 16.1 g/100 g |
| Tłuszcze | 20.3 g/100 g |
| Węglowodany | 50.1 g/100 g |
| Cukry | 15.4 g/100 g |
| Sól | 1.6 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 10.6 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegetariańskie |
| EAN | 5905514780217 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |