lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Racja żywnościowa mięsna Lyommy Zestaw 2 - 379 g/2003 kcal
Dzienna racja żywnościowa mięsna to kompletny zestaw liofilizowanych posiłków o wysokiej wartości energetycznej, przeznaczony do całodziennego wyżywienia (4 dania w zestawie). Opracowana z myślą o zastosowaniach w sytuacjach kryzysowych, działaniach survivalowych czy długoterminowym magazynowaniu żywności.
W skład zestawu wchodzą pełnowartościowe dania mięsne o zbilansowanej zawartości białka i węglowodanów, uzupełnione o pożywne śniadanie oraz deser. Taka konfiguracja pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii oraz wsparcie organizmu w warunkach ograniczonego dostępu do świeżej żywności i zaplecza kuchennego.
Liofilizacja
Liofilizacja jest procesem próżniowej dehydracji produktów spożywczych przy bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii produkcji żywność liofilizowana jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, kompletnym pod każdym względem.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania stawiane przy uprawianiu różnego rodzaju sportów ekstremalnych jak wspinanie, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana zarówno letnia, jak i zimowa. Są używane przez polarników, podróżników, sportowców wyczynowych, na różnych wyprawach czy obozach.
elementy zestawu
-
Szakszuka z chorizo i oliwkami
Składniki: masa jajowa 40% (jaja, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), pulpa pomidorowa 32%, chorizo 8% (mięso wieprzowe, ostra czerwona papryka w proszku, sól, czosnek), papryka, cebula, oliwki czarne 4% (oliwki czarne, woda, sól, stabilizator: glukonian żelaza), natka pietruszki, przyprawy, sól, pieprz.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 2210 kJ / 531 kcal
Tłuszcz: 36 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 12,5 g
Węglowodany: 21,4 g
- w tym cukry: 9,5 g
Błonnik: 6 g
Białko: 33,5 g
Sól: 4,1 g
-
Makaron farfalle z łososiem
Składniki: makaron farfalle 27% (semolina z pszenicy durum), cukinia 23%, śmietanka, łosoś wędzony 9,4%, papryka, pulpa pomidorowa, kapary marynowane (kapary, sól, ocet), cebula, koperek, czosnek, olej kokosowy, sól, sok z cytryny, pieprz.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 2430 kJ / 582 kcal
Tłuszcz: 33,6 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 19,9 g
Węglowodany: 48 g
- w tym cukry: 4,9 g
Błonnik: 4,9 g
Białko: 19,7 g
Sól: 3,9 g
-
Chili con carne
Składniki: ryż 30%, mięso mielone wieprzowo–wołowe 22% (wieprzowina 80%, wołowina 20%), pomidory krojone 18% (pomidory, sok pomidorowy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), fasola czerwona 11%, papryka 9%, cebula, kukurydza 2%, koncentrat pomidorowy, olej kokosowy, koncentrat bulionu wołowego (sól, tłuszcz shea, skrobia kukurydziana, pomidory, cebula, seler, mięso wołowe w proszku, cukier karmelizowany, przyprawy, naturalny aromat wołowy, lubczyk, czosnek), sól, kmin rzymski, oregano, chili suszone 0,1%.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 1774 kJ / 422 kcal
Tłuszcz: 13,2 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 6,6 g
Węglowodany: 52,2 g
- w tym cukry: 12,7 g
Błonnik: 7,7 g
Białko: 27,5 g
Sól: 3,3 g
-
Sernik baskijski
Składniki: serek śmietankowy (mleko, śmietana, sól, białka mleka) 59%, masa jajowa, śmietanka, cukier, mąka kukurydziana, wanilia.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 2510 kJ / 603 kcal
Tłuszcz: 43 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 28 g
Węglowodany: 39 g
- w tym cukry: 33 g
Błonnik: 0,6 g
Białko: 15 g
Sól: 1,1 g
wartość energetyczna całego pakietu na 100 g
- Wartość energetyczna: 2212 kJ / 528 kcal
- Tłuszcz: 24,7 g
- - w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 14,1 g
- Węglowodany: 41,3 g
- - w tym cukry: 12 g
- Błonnik: 4,8 g
- Białko: 22,2 g
- Sól: 1,4 g
najważniejsze cechy
- dzienna racja żywnościowa
- 4 pełnowartościowe posiłki
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 379 g |
|---|---|
| Typ żywności | Racja żywnościowa |
| Waga netto | 379 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2212 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 528 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 8385 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 2003 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 |
| Białko | 22.2 g/100 g |
| Tłuszcze | 24.7 g/100 g |
| Węglowodany | 41.3 g/100 g |
| Cukry | 12 g/100 g |
| Sól | 1.4 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 14.1 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905514780194 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |