Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Składane saperki wojskowe - taktyczne i survivalowe

Schowaj Czytaj więcej

Saperka (łopatka piechoty) to niewielka i najprawdopodobniej najpopularniejsza na świecie łopata. Saperki różnią się od siebie sposobem zakończenia głowni (występują wersje zakończone szpicem, jak i prostokątne), możliwością złożenia, jak i różnymi dodatkami / udoskonaleniami jak piła, łom, kolec do zmiękczania ziemi lub rozbijania lodu. Saperki stanowią niezbędne wyposażenie każdego miłośnika leśnego biwakowania. Stanowią ważny element wyposażenia plecaka każdego survivalowca. Sprawdzą się doskonale podczas wypadów pod namiot oraz na wyprawy bushcraftowe. Mogą stanowić ciekawą alternatywę dla dużo cięższej siekierki lub mniej poręcznej nieskładanej piły, ponieważ wiele z nich jest wyposażonych w ząbkowanie na bocznych krawędziach. W tej kategorii znajdziesz wiele produktów przeznaczonych do kopania oraz zestawy narzędzi, jak saperka survivalowa Master Cutlery, będąca połączeniem piły, łopatki, włóczni oraz praktycznego toporka. Warto w szczególności sprawdzić narzędzia amerykańskiego producenta najwyższej klasy noży, markę Cold Steel. Ich nieskładane łopaty i łopatki charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, dzięki czemu nadają się nawet do rzucania do celu. W tym dziale znajdziesz produkty w różnym przedziale cenowym, dzięki czemu dobierzesz idealny produkt do swojego zapotrzebowania.

Saperki wojskowe od zawsze kojarzą się z outdoorową aktywnością i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Podczas biwakowania dobra łopatka saperka to narzędzie wręcz niezastąpione. Dzięki nim wykopiesz dołek na nieczystości, stworzysz zaimprowizowane zagłębienie na ognisko oraz odkopiesz swoja auto z piasku, błota lub śniegu. Dobra saperka wojskowa posiada często także na boku piłkę, dzięki której przetniesz mniejsze drzewo lub gałęzie na opał. Każdy żołnierz wojsk inżynieryjnych, działający w terenie, także posiada przy sobie saperkę, dzięki której posiada możliwość szybkiego okopania się. Saperzy używają saperek przy stawianiu min oraz przy oczyszczaniu terenu w celu ich rozbrojenia. Wykonane są one najczęściej z wytrzymałej stali, która nie powinna się odkształcać po natrafieniu na kamień lub korzenie, podczas intensywnego kopania w ziemi. Znajdują się one także na wyposażeniu ogrodników, zarówno amatorów, którzy prowadzą prace w swoich przydomowych ogródkach oraz działkowiczów, jak i wyspecjalizowanych, profesjonalnych firm ogrodniczych.

Zakup wysokiej jakości łopatki saperki to zawsze świetna decyzja jako wyposażenie dodatkowe do Twojego samochodu. Jeżeli interesujesz się offroadem, to prędzej czy później zakopiesz swoją terenówkę w błocie, śniegu lub piasku. Ale nawet dla przeciętnego użytkownika dróg, posiadanie w bagażniku niezawodnego narzędzia do odkopywania swojego pojazdu, to przejaw zdrowego rozsądku, zwłaszcza jeżeli planujesz zimowy wypad w góry, często jeździsz na wieś albo pokonujesz rocznie wiele kilometrów tras i odwiedzasz samochodem inne kraje. Nasze nienajlepsze polskie drogi potrafią zaskoczyć, ale są miejsca na świecie, gdzie drogi są dużo gorsze i nie trudno o utratę trakcji. Z pomocą w takich i podobnych sytuacjach zawsze przychodzi łopatka, jeżeli tylko postanowisz umiejscowić ją przed podróżą w bagażniku swojego auta. Polecamy je także na terenowe wypady quadem, szczególnie po silnych opadach deszczu. Łopatki oferowane w tej kategorii sprawdzą się także podczas przygotowywania terenu pod rozgrywki paintballowe oraz airsoftowe. Jeżeli jesteś organizatorem i chcesz przygotować stanowiska strzeleckie dla rywalizujących drużyn lub wykopać zaimprowizowane okopy, składana łopatka będzie niezastąpiona. Saperki często spotyka się także jako element ekwipunku drużyn harcerskich. Niezbędne przy pracach w lesie, gospodarstwie rolnym czy jako wyposażenie kierowcy mogą stanowić świetny pomysł na praktyczny prezent. Przydają się także jako wyposażenie domów jednorodzinnych, gdzie zawsze znajdzie się dla nich zastosowanie w ogródku czy podczas prac remontowych. Jeżeli chcesz posadzić nowe rośliny na swojej działce albo wykopać jakiś korzeń, nic nie zastąpi dobrej przenośnej łopatki.

Ustaw kierunek malejący

49 produktów

Strona
 1. (135)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 69,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 2. (57)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 129,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 3. (8)
  Wysyłka: Natychmiast
  45,00 zł 49,99 zł
  Oszczędzasz 4,99 zł
 4. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  79,99 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,99 zł 49,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 6. (30)
  Wysyłka: Natychmiast
  49,99 zł
 7. (97)
  Wysyłka: Natychmiast
  69,99 zł 80,00 zł
  Oszczędzasz 10,01 zł
 8. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  49,99 zł 65,00 zł
  Oszczędzasz 15,01 zł
 9. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  57,00 zł 66,00 zł
  Oszczędzasz 9,00 zł
 10. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  79,99 zł
 11. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  79,99 zł 99,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 12. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  99,99 zł
Ustaw kierunek malejący

49 produktów

Strona
   
do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49