Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro! Pozostało:

00 g 00 m 00 s

Lunety obserwacyjne

Schowaj Czytaj więcej

Lunety obserwacyjne są produktami, które doceni zarówno strzelec, jak i fan obserwacji przyrody. Luneta pozwala obserwować odległe obiekty dużo dokładniej oraz z większą ilością szczegółów. Jej budowa sprawia, że luneta obserwacyjna jest w stanie wyłapać zdecydowanie większą ilość światła niż ludzkie oko. Jednak co prowadzi do tego, że to, co jest małe i odległe możemy oglądać z taką dokładnością? W czym tki sekret? W budowę najprostszego teleskopu wchodzą w skład: obiektyw, okular i tubus. Obiektyw jest odpowiedzialny za wyłapanie jak największej ilości światła i dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu szkła, skupienie go na okularze, przez który użytkownik ogląda obraz.

Ustaw kierunek malejący

41 produktów

Strona
 1. Wysyłka: Natychmiast
  2290,00 zł 2429,00 zł
  Oszczędzasz 139,00 zł
 2. Wysyłka: w 24 godziny
  652,65 zł 687,00 zł
  Oszczędzasz 34,35 zł
 3. Wysyłka: Natychmiast
  299,00 zł 329,00 zł
  Oszczędzasz 30,00 zł
 4. Wysyłka: Natychmiast
  1349,00 zł 1449,00 zł
  Oszczędzasz 100,00 zł
Ustaw kierunek malejący

41 produktów

Strona

  Tubus odpowiada za trzymanie całego układu w zwartej obudowie. Im większy jest obiektyw, tym więcej światła wpada, natomiast przybliżenie nie jest zależne od wielkości obiektywu a jego kształtu. Obecnie dostępne są również lunety ze zmiennym powiększeniem, dzięki czemu sprzęt staje się jeszcze bardziej uniwersalny. W zależności od głównego celu, w jakim chcemy zakupić lunetę, kluczowe mogą być inne parametry. Załóżmy, że interesuje nas luneta do obserwacji gwiazd. Warto wówczas zadbać o lunetę z jak największym obiektywem, aby pochłaniał jak największą ilość światła, oraz duże przybliżenie. Drugim aspektem istotnym w takiej lunecie będą szkła o wysokiej przepuszczalności światła. Najbardziej popularne są dwa rodzaje szkieł wykorzystywane do budowy pryzmatów. Szkła BK7 są wykonane z borokrzemu i nie oferują tak dobrej jakości, jak BaK-4, które oferują lepszą jasność i ostrość uzyskiwanego obrazu.

  Jeżeli chcemy, aby luneta do obserwacji nieba zapewniła nam dobry komfort użytku, warto sprawdzić, czy posiada w zestawie statyw. Poprzez zastosowanie dużych przybliżeń, trzymając taką lunetę w dłoniach, nie będziemy w stanie uzyskać stabilnego obrazu. Nawet podczas oddychania ciało człowieka pracuje na tyle mocno, że trzymając sprzęt o powiększeniu od 20x, bez punktu podparcia, ciężko będzie uzyskać stabilny obraz. Nawet jeśli producent nie dołącza statywu, sprzęt przeważnie jest wyposażony w możliwość montażu na standardowym statywie fotograficznym. Lunety obserwacyjne są również bardzo często wykorzystywane przez strzelców, szczególnie jeśli oddają strzały na dalekie dystanse. Jednym z popularnych rodzajów strzelectwa jest strzelectwo długodystansowe. Takie zawody odbywają się na dystansach od około 250 metrów do ponad 1000m. Aby precyzyjnie odczytać trafiony wynik i sprawnie skorygować ustawienie celownika, wygodnym rozwiązaniem są właśnie lunety obserwacyjne. Taki rodzaj lunet często posiada regulowane przybliżenie od 20 do 60 razy. Są też nieco mniejsze gabarytowo po to, aby ułatwić strzelcom sprawne przenoszenie całego sprzętu. W zależności od jakości wybranego produktu, oprócz rodzaju zastosowanych szkieł, możemy spotkać się z takimi ulepszeniami jak dodatkowe uszczelnienie i wypełnienie azotem lub powłoki nakładane na szkła. Dodatkowe uszczelnienie i wypełnienie azotem niweluje możliwość zaparowania szkieł w przypadku nagłych zmian temperatur, np. podczas wyjścia z ciepłego auta w czasie zimy. Powłoki antyrefleksyjne nanoszone na szkła w lunetach niwelują odbicia światła między szkłami, które mogłoby w efekcie przyczynić się do zniekształcenia lub pogorszenia jakości obserwowanego obrazu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl, w której posiadamy modele czołowych producentów lunet takich jak Bushnell czy Hawke. Dzięki zróżnicowaniu dostępnych modeli, każdy znajdzie typ sprzętu odpowiadający jego oczekiwaniom.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49