Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Noże motylkowe, balisong, butterfly

Schowaj Czytaj więcej

Noże typu balisong (popularne "motylki", butterfly knife) swoją historię zaczęły już około VIII wieku n.e. Nóż motylkowy swoją nazwę zawdzięcza miejscowości Balisung na Filipinach i posiada tam status przedmiotu nieomal religijnego. Nóż otwarty, symbolizujący trzy wierzchołki trójkąta, to odpowiednio niebo, ziemia i woda. Dosłowna transkrypcja nazwy to "Śpiew Motyla". Są one wykorzystywane jako broń biała, bardzo łatwa do otwarcia poprzez specyficzny ruch nadgarstkiem.

W tym dziale znajdziesz szeroką i różnorodną ofertę popularnych noży motylkowych takich producentów jak hiszpańska firma Joker, amerykański Boker czy Bear and Son. W tej kategorii każdy miłośnik charakterystycznych noży do "trików" znajdzie coś dla siebie. Duża różnorodność modeli pod względem użytych materiałów do produkcji rękojeści, rodzaju stali, kolorystki czy kształtu ostrza. W naszej ofercie znajdują się również modele treningowe z tępą głownią, całkowicie bezpieczne i doskonale sprawdzające się jako noże do ćwiczeń dla początkujących użytkowników.

Charakterystyczne noże typu "motylek" zwane również Balisongiem lub "butterfly" swoją nazwę zawdzięczają małej miejscowości na Filipinach Balisung, gdzie w VII wieku n.e stanowiły jeden z podstawowych elementów uzbrojenia wykorzystywanego w filipińskiej sztuce walki Arnis. Noże z głownią chowaną pomiędzy dwoma ruchomymi elementami rękojeści w religii filipińskiej symbolizują trzy wierzchołki trójkąta oznaczające niebo, ziemię i wodę.

Popularne "motylki" są rozpoznawalne na całym świecie dzięki swojemu charakterystycznemu systemowi rozkładania i składania. Stanowią doskonałe uzupełnienie kolekcji każdego miłośnika noży. Zostały spopularyzowane w grach komputerowych jako jeden z elementów wyposażenia militarnego. Zarówno wersje z ostro zakończoną głownią jak z nienaostrzonymi krawędziami doskonale nadają się do ćwiczenia sprawności i szybkości składania i rozkładania noża. Szeroki wybór kolorystyki i wykorzystywanych do produkcji rękojeści materiałów sprawa, że w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto w ofercie znajduje się kilkanaście modeli broni z gry Counter Strike w tym noże motylkowe.

Ustaw kierunek malejący

73 produkty

Strona
Ustaw kierunek malejący

73 produkty

Strona

     

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49