Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Noże poradnik dla początkujących - infografika

Noże poradnik dla początkujących - infografika

Noże poradnik dla początkujących

Jeśli planujesz zakup pierwszego noża, to ta infografika jest dla Ciebie. Sprawdź podstawowe pojęcia związane z nożami, czyli rodzaje szlifów, profile głowni, rodzaje krawędzi tnących oraz do czego nadają się poszczególne typy noży.

Noże dla początkujących - infografika

Budowa noża

Część, w którą trzymamy w ręce to rękojeść. Na końcu rękojeści znajduje się głowica, uchwyt może być pokryty różnymi materiałami (więcej o materiałach do produkcji rękojeści przeczytasz tutaj), a rękojeść od głowni oddziela jelec. Części głowni to między innymi próg, ostrze, grzbiet, szlif i czubek.

Główne rodzaje noży

Najprostszym podziałem noży jest podział na noże ze stałą głownią i noże składane. Oba rodzaje różnią się pewnymi cechami i zastosowaniem - to, co w jednym nożu jest wadą, w innym będzie zaletą. Na przykład nóż ze stałą głownią jest większy, więc nadaje się do cięższych prac, ale zajmuje więcej miejsca. Nóż składany jest dyskretniejszy i łatwiejszy do przenoszenia, lecz bardziej przydaje się do mniej wymagających, codziennych zadań.

Rodzaje szlifów

Głownie noży są szlifowane w różny sposób, aby lepiej nadawały się do cięcia rozmaitych materiałów. Rodzaje szlifów możesz zobaczyć na infografice, a więcej przeczytasz tutaj.

Profile głowni

Kształt głowni również ma wpływ na zastosowanie i wytrzymałość danego noża. Obejrzyj infografikę, żeby wiedzieć czym się charakteryzuje bowie, drop point, tanto, dagger, spear point, trialing point i clip point.

Krawędzie tnące

Kolejną cechą, która określa przydatność noża do konkretnego zadania, jest rodzaj krawędzi tnącej. Do wyboru są trzy rodzaje: ostrze gładkie (plain), częściowo ząbkowane (combo), w całości ząbkowane (serrated).

Popularne rodzaje noży

Na końcu infografiki możecie obejrzeć popularne rodzaje noży i do czego są polecane. Infografika noże poradnik dla początkujących powinna pomóc w wyborze noża. Duży wybór noży znajdziesz w kategorii: Noże, miecze, maczety.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49