Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Noże

na stronę
Ustaw kierunek rosnący
 1. Kupując nóż warto zwrócić uwagę i na ten element - jeżeli kupujemy nóż, który ma być użyteczny oraz posłużyć nam przez wiele lat - warto poświęcić chwilę na poznanie kilku podstawowych informacji na temat materiałów stosowanych do produkcji noży.

  Zobacz więcej
 2. Kupując nóż, zwłaszcza ten droższy, warto od razu zainwestować w porządną osełkę lub zestaw ostrzący. Oczywiście żadna osełka ani nawet zaawansowany zestaw nie wykonają całej pracy za nas, ale też choćby i najlepsze umiejętności manualne niewiele wskórają wobec braku odpowiednich narzędzi. Zapoznajmy się więc z przeznaczeniem, zaletami i ograniczeniami dostępnych na rynku akcesoriów do ostrzenia noży.

  Zobacz więcej
 3. Multitool to wielofunkcyjne narzędzie zbudowane na bazie kombinerek, które wyposażono w wiele praktycznych narzędzi. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych multitooli na rynku są modele Leatherman. Z tego artykułu dowiesz się kim jest założyciel marki Leatherman, jak wyglądał proces powstawania multitoola i skąd wziął się na niego pomysł.

  Zobacz więcej
 4. Jeśli planujesz zakup pierwszego noża, to ta infografika jest dla Ciebie. Sprawdź podstawowe pojęcia związane z nożami, czyli rodzaje szlifów, profile głowni, rodzaje krawędzi tnących oraz do czego nadają się poszczególne typy noży.

  Zobacz więcej
 5. Poza cechami takimi jak rodzaj stali i kształt głowni o przydatności noża do danej pracy decyduje krawędź tnącą. Zależnie od materiału z jakim pracujemy i sposobem cięcia (np. rozcinanie, cięcie precyzyjne, rąbanie, struganie) raz bardziej przydatne będzie nam ostrze gładkie, a raz ostrze ząbkowane.

  Zobacz więcej
 6. Wybór noża to często niełatwy dylemat, zwłaszcza, iż zwykle nie jest to mały wydatek i raz kupiony powinien nam posłużyć przez lata. Pamiętaj, że niezależnie od rodzaju wybranego przez Ciebie noże dobrze jest zapoznać się oraz przestrzegać kilku prostych zasad użytkowania i konserwacji noży.

  Zobacz więcej
 7. Jeżeli zdecydowałeś się już zainwestować w solidny nóż, lub rozważasz taką inwestycję, dobrze jest zapoznać się z kilkoma prezentowanymi przez nas radami dotyczącymi zarówno samego użytkowania noży, jak i dbania o nie tak, aby służyły nam jak najdłużej. Poniżej prezentujemy krótki poradnik jak bezpiecznie używać noża, jak poprawnie go naostrzyć oraz jak go skutecznie konserwować.

  Zobacz więcej
 8. Blokady noży są często zapominanym elementem podczas wyboru noża składanego. Dobrze jest jednak, zwłaszcza w przypadku kupna przez Internet, poznać kilka informacji o rodzajach blokad. Element ten w znacznym stopniu decyduje o bezpieczeństwie użytkowania czy możliwości szybkiego użycia noża. Poniżej zaprezentowaliśmy rodzaje blokad oraz zasady ich działania.

  Zobacz więcej
 9. Zależnie od przeznaczenia, czyli rodzaju wykonywanej pracy nóż warto opatrzyć odpowiednim szlifem. Zależnie od szlifu nóż będzie lepiej lub gorzej ciął dany materiał. Poniżej opisujemy rodzaje szlifów oraz krótko prezentujemy ich wady i zalety.

  Zobacz więcej
 10. Nóż jest ważnym narzędziem w outdoorze, ponieważ umożliwia wykonywanie wielu czynności. Zachęcamy do przeczytania artykułu o wykończeniach i rodzajach powłok ochronnych noży.

  Zobacz więcej
 11. Wiele osób rozważając kupno nożna skupia się jedynie na jego głowni, podczas gdy rękojeść noża wcale nie jest mniej ważnym elementem. To od rękojeści zależy jak nóż będzie nam leżał w dłoni. Oprócz długości, grubości czy profilu rękojeści bardzo ważnym elementem jest materiał, z którego jest wykonana.

  Zobacz więcej
 12. Czas dowiedzieć się kilku dodatkowych rzeczy o nożach - tym razem artykuł będzie zgłębiać tematykę profili głowni. Krótko opiszemy rodzaje głowni oraz gdzie mają zastosowanie - mamy nadzieję, że ułatwi to dobór noża do Twoich potrzeb.

  Zobacz więcej
na stronę
Ustaw kierunek rosnący