Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s
  • Zestawy survivalowe (przetrwania) i akcesoria dla preppersów

    Sklep Militaria.pl oferuje szeroką gamę produktów związanych z przetrwaniem, prepperingiem oraz outdoorem. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne przedmioty, które sprawdzą się w każdej sytuacji i umożliwią Ci przetrwanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Zestawy survivalowe, zapasy jedzenia, apteczki, noże, piły, krzesiwa czy specjalistyczne gadżety to tylko niektóre przedmioty które znajdziesz w tej kategorii. Wszystkie wymienione oraz wiele innych znajdziesz w naszym sklepie, w bardzo dobrych cenach. W tej kategorii znajdziesz sprzęt survivalowy na każdą okazję. Odnajdą się tutaj amatorzy przetrwania, miłośnicy urbexu, preppersi oraz bushcraftowcy. Kategoria ta jest również dla osób, które chciałyby dorzucić do swojej kolekcji coś ekstra. Oczywistym wyborem będzie wówczas nóż, tarp czy taktyczna latarka o bardzo dużym zasięgu i długim czasie świecenia. Poza tym warto również zaopatrzyć się w drobniejsze akcesoria, które uzupełnią twój zestaw survivalowy. Nawet najprostsza linka paracord może znacząco ułatwić rozłożenie obozowiska i budowę schronienia. Jeśli jesteś zapalonym bushcraftowcem i chcesz skomponować swój własny zestaw, to nie możesz pominąć krzesiwa, latarki, noża, piłki do drewna i linki. Taki asortyment powinien pozwolić Ci bezpiecznie spędzić noc w lesie, gwarantując podstawowe bezpieczeństwo. Idąc z duchem czasu, narzędzia takie jak piłka do drewna czy nóż przybierają bardziej uniwersalne formy i w postaci narzędzi takich jak multitoole pozwalają zmniejszyć liczbę gadżetów survivalowych, oferując kilka narzędzi w formie jednego.

    Planując dłuższy pobyt w lesie należy zaopatrzyć się również w śpiwór, zapasy jedzenia, apteczkę oraz w siekierę, która umożliwi Ci szybkie zdobycie drewna na opał, a także pomoże w budowie schronienia. Swój zestaw survivalowy warto również uzupełnić wysokoenergetycznymi przekąskami, takimi jak czekolada gorzka, krem orzechowy czy suszona wołowina. Zapas jedzenia powinien starczyć Ci przynajmniej na 3 dni. Na wyprawę warto zabrać ze sobą również kompas, który ułatwi Ci orientację w terenie. Obecnie spośród dostępnych modeli można dostać zarówno klasyczne kompasy mapowe, busole, jak i minimalistyczne w formie niewielkiego guzika. Wszystkie rzeczy, które nie są niezbędne do przetrwania, a jednak znacząco poprawiają twój komfort przebywania w terenie, możesz nazwać akcesoriami survivalowymi. Pamiętaj jednak, aby uniknąć zabierania zbyt dużej ilości przedmiotów. Dostępne gadżety survivalowe umożliwiają w sprytny sposób przenosić z sobą wiele rzeczy, które pobieżnie sprawiają wrażenie zwykłego dodatku. Świetnym przykładem są popularne bransolety z linki paracord, które oprócz kilku metrów wytrzymałej linki, potrafią zawierać również kompas, krzesiwo oraz gwizdek ratunkowy. Bardzo popularnymi gadżetami survivalowymi są również folie NRC — bardziej znane jako koce termiczne. Mimo niewielkiej objętości mogą one skutecznie uchronić nasz organizm przed wychłodzeniem w przypadku, gdy zostaniemy zaskoczeni mocno niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

    Przed wyprawą warto posegregować wszystkie gadżety survivalowe i ustalić listę priorytetów. Dzięki takiemu zabiegowi możesz znacznie zredukować wagę swojego ekwipunku, co podniesie twój komfort podczas długiego marszu. Warto zaznaczyć też, że różne akcesoria survivalowe w zależności od miejsca, w którym będziesz przebywać, mogą być bardziej lub mniej potrzebne. Dzięki odpowiedniej selekcji jesteś w stanie zabrać ze sobą więcej potrzebnych rzeczy (w tym większe ilości zapasów jedzenia), nie zwiększając przy tym rozmiarów swojego ekwipunku. W naszej ofercie znajdziesz również szeroką ofertę artykułów i akcesoriów survivalowych. Oferujemy wiele przedmiotów, które umożliwiają przetrwanie w praktycznie każdych warunkach. Znajdziesz tu zapasy jedzenia, latarki z długim czasem świecenia, apteczki umożliwiające udzielenie pierwszej pomocy, noże oraz inne narzędzia survivalowe. Każdy preppers nie rusza się z domu bez odpowiedniego plecaka BOB (z ang. Bug-out Bags). Plecak ten ma zapewnić środki na przeżycie kilku dni w przypadku konieczności szybkiego opuszczenia domu np. w przypadku klęski żywiołowej czy konfliktu zbrojnego. Ponadto, oferujemy żywność o długim czasie przydatności, ogrzewacze, filtry do wody oraz wiele innych przydatnych przedmiotów. Niezależnie czy uwielbiasz survival i poszukujesz uzupełnienia swojego ekwipunku dodatkowymi zestawami survivalowymi, czy jesteś osobą, która chce być przygotowany na każdą klęskę żywiołową. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl, w której dzięki zróżnicowanemu asortymentowi każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania oraz samodzielnie stworzy swój niezbędnik survivalowy.