Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Naszywki Morale Patch

Schowaj Czytaj więcej

Morale Patch, naszywki i przypinki, są ciekawym, wyróżniającym dodatkiem do stroju każdego survivalowca, rekonstruktora oraz paintballowca. Wojskowe morale patches jako oznaczenia stopni wojskowych swoją historię zaczęły na długo przed Pierwszą Wojną Światową. Niemieccy żołnierze szeregowi posiadali oznaczenia kraju pochodzenia. W Wielkiej Brytanii wprowadzono oznaczenia bitewne, z języka angielskiego Battle Patches, w formie naszywek. Identyfikowały one jednostkę, powierzone misje oraz pozwalały odróżnić sojuszników od wrogów podczas zmagań w teatrze działań militarnych Pierwszej Wojny Światowej. Wtedy jeszcze morale patches podlegały ujednoliceniu i nie miały na celu podkreślenia indywidualności. Duże naszywki pilotów Armii Wielkiej Brytanii zwane Blood Chit miały za zadanie pomoc zestrzelonym lotnikom na obcej ziemi. Noszone były wewnątrz kurtek, a napis na niech w kilku językach informował o przynależności do sił zbrojnych i informował o nagrodzie za ratunek dla brytyjskiego pilota. Podczas Drugiej Wojny Światowej, pomysł ten zmodernizowała Armia Stanów Zjednoczonych, zmieniając Blood Chit na zestaw przetrwania, w których znaleźć można było mapy, zestawy do szycia, flagę USA, informację w pięćdziesięciu językach o nagrodzie za uratowanie pilota oraz nawet złote monety.

Amerykanie już od 1917 roku stawiali na podnoszenie morale jednostek, tworząc podnoszące na duchu symbole graficzne i pseudonimy. Pomagały one przetrwać te trudne czasy, identyfikowały bagaże oraz poszczególne drużyny. Amerykańska 81. Dywizja Piechoty przyjęła na przykład symbol żbika, od swojego pseudonimu Wildcats. W czasach obecnych morale patche, oprócz powiązania z militariami, są stosowane także na szeroką skalę jako oznaczenie drużyn sportowych, używane są przez graczy ASG, paintballu oraz kluby motocyklowe. Identyfikują i spajają grupy, podkreślają wspólne sukcesy i ułatwiają rozpoznanie. Niezwykle popularne są także naszywki zespołów muzycznych, szczególnie cenione w latach dziewięćdziesiątych. Historyczny wojskowy morale patch może być świetną inwestycją, ponieważ są one nierzadko bardzo pożądane przez kolekcjonerów militariów. Pierwsze naszywki wykonywane były ręcznie. Obecnie tworzone są przy użyciu technologii maszynowej, stosując haft cyfrowy. Jeżeli zależy nam na wieloletniej eksploatacji, warto rozejrzeć się za mocnymi i trwałymi naszywkami z PVC. W tej kategorii przedstawiamy naszywki, rzepy z flagami licznych krajów (w tym Polski), oznaczenia jednostek, naszywki humorystyczne, nawiązujące do gier, popkultury oraz telewizji, grupy krwi oraz wiele innych rodzajów, w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach.

Produkty te wykonano przy użyciu rozmaitych technik produkcyjnych. Wyjątkową serię naszywek stanowią rzepy polskiego producenta odzieży militarnej i osprzętu taktycznego, Helikon-Tex. Przedstawiają kameleona, maskotkę firmy, w różnych sytuacjach oraz strojach. Wyjątkowo estetyczne i szczegółowe wykonanie oraz ciekawe projekty i niezwykły design, to cechy charakterystyczne tej serii. Posiadają najwyższą jakość, a wykonane są z wodoodpornego i niezwykle wytrzymałego materiału sztucznego PVC. Początkowo naszywki przyszywało się do odzieży wierzchniej na stałe. Obecnie większość tego typu ozdób jest wyposażonych w rzep velcro, dzięki któremu możemy zmieniać nasze morale patche w zależności od ubioru, stylu lub humoru. Najczęściej umiejscawia się je na specjalnym panelu velcro na plecaku, torbie czy na ramionach bluzy lub kurtki. Patche mogą być świetnym pomysłem na upominek dla zaprzyjaźnionego miłośnika ASG, paintballu czy militariów. To doskonały prezent, nadający się na wiele okazji, takich jak imieniny czy Mikołajki. Może być też świetnym dodatkiem do nowo zakupionej odzieży lub częścią większego prezentu. Naszywki podkreślają naszą indywidualność, pokazują przekonania i zapewniają uśmiech wtajemniczonym przechodniom.

Ustaw kierunek malejący

660 produktów

 1. (26)
  Wysyłka: Natychmiast
  10,00 zł
 2. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  24,00 zł 27,00 zł
  Oszczędzasz 3,00 zł
 3. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  19,99 zł
 4. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  24,90 zł 28,90 zł
  Oszczędzasz 4,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  19,99 zł
 6. (11)
  Wysyłka: Natychmiast
  10,00 zł 12,00 zł
  Oszczędzasz 2,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  14,99 zł
 8. (12)
  Wysyłka: Natychmiast
  12,99 zł
Ustaw kierunek malejący

660 produktów

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49