lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Racja żywnościowa mięsna Lyommy Zestaw 1 - 408 g/1983 kcal
Dzienna racja żywnościowa mięsna to kompletny zestaw liofilizowanych posiłków o wysokiej wartości energetycznej, przeznaczony do całodziennego wyżywienia (4 dania w zestawie). Opracowana z myślą o zastosowaniach w sytuacjach kryzysowych, działaniach survivalowych czy długoterminowym magazynowaniu żywności.
W skład zestawu wchodzą pełnowartościowe dania mięsne o zbilansowanej zawartości białka i węglowodanów, uzupełnione o pożywne śniadanie oraz deser. Taka konfiguracja pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii oraz wsparcie organizmu w warunkach ograniczonego dostępu do świeżej żywności i zaplecza kuchennego.
Liofilizacja
Liofilizacja jest procesem próżniowej dehydracji produktów spożywczych przy bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii produkcji żywność liofilizowana jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, kompletnym pod każdym względem.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania stawiane przy uprawianiu różnego rodzaju sportów ekstremalnych jak wspinanie, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana zarówno letnia, jak i zimowa. Są używane przez polarników, podróżników, sportowców wyczynowych, na różnych wyprawach czy obozach.
elementy zestawu
-
Owsianka chałwowa z daktylami i orzechami
Składniki: napój owsiany 55% (woda, owies (10%), olej słonecznikowy, sól), płatki owsiane 18 %, jabłka 9%, daktyle 7%, pasta sezamowa tahini 6%, orzechy włoskie 4%, syrop z daktyl, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, kardamon, cynamon.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 1881 kJ / 449 kcal
Tłuszcz: 17,0 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 2,2 g
Węglowodany: 66,8 g
- w tym cukry: 27 g
Błonnik: 9,1 g
Białko: 11,8 g
Sól: 0,1 g
-
Musaka grecka
Składniki: ugotowane ziemniaki 29%, mięso mielone wieprzowe 20%, bakłażan 19%, pomidory krojone (pomidory, sok pomidorowy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), mleko, cebula, ser Parmigiano Reggiano (ChNP), mąka kukurydziana, olej kokosowy, czosnek, sól, zioła, przyprawy, pieprz.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 2005 kJ / 480 kcal
Tłuszcz: 26 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 13,5 g
Węglowodany: 40 g
- w tym cukry: 11,1 g
Błonnik: 6,1 g
Białko: 25 g
Sól: 2,4 g
-
Kurczak curry z nutą kokosa i ananasem
Składniki: ryż parboiled 32%, filet z kurczaka 15%, napój kokosowy 15% (ekstrakt z kokosa 75%, woda), pulpa pomidorowa, ananas w zalewie 8% (ananas, woda, cukier, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), cebula, pędy bambusa marynowane (pędy bambusa, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), orzechy nerkowca 2,4%, nasiona słonecznika 2 %,pasta z trawy cytrynowej(trawa cytrynowa, woda, sól, ocet), olej kokosowy, sól, przyprawa curry 0,3% (zawiera gorczycę), przyprawy.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 1909 kJ / 455 kcal
Tłuszcz: 17,5 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 9,6 g
Węglowodany: 57 g
- w tym cukry: 10,1 g
Błonnik: 4,8 g
Białko: 19,8 g
Sól: 2,2 g
-
Sernik baskijski
Składniki: serek śmietankowy (mleko, śmietana, sól, białka mleka) 59%, masa jajowa, śmietanka, cukier, mąka kukurydziana, wanilia.
Wartość odżywcza w 100 g produktu liofilizowanego:
Wartość energetyczna: 2510 kJ / 603 kcal
Tłuszcz: 43 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 28 g
Węglowodany: 39 g
- w tym cukry: 33 g
Błonnik: 0,6 g
Białko: 15 g
Sól: 1,1 g
wartość energetyczna całego pakietu na 100 g
- Wartość energetyczna: 2034 kJ / 486 kcal
- Tłuszcz: 22,4 g
- - w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 12,4 g
- Węglowodany: 41,6 g
- - w tym cukry: 12,7 g
- Błonnik: 4,0 g
- Białko: 19,3 g
- Sól: 1,5 g
najważniejsze cechy
- dzienna racja żywnościowa
- 4 pełnowartościowe posiłki
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 408 g |
|---|---|
| Typ żywności | Racja żywnościowa |
| Waga netto | 408 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2034 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 486 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 8295 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 1983 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 |
| Białko | 19.3 g/100 g |
| Tłuszcze | 22.4 g/100 g |
| Węglowodany | 41.6 g/100 g |
| Cukry | 12.7 g/100 g |
| Sól | 1.5 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 12.4 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905514780187 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |