Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1309EQ2
Ocena:
100% of 100
Wysyłka: Natychmiast Dostawa: gratis
  • Gwarantowana dostawa - piątek 15.05
    Zamów do 23:00 - dostawa już jutro!
Zadzwoń i zamów: 71 347 47 49
Kup teraz, zapłać za 30 dni
Bezterminowe zwroty dla klubowiczów KSK
30-dniowa Ochrona Ceny w KSK
Cena spadnie - otrzymasz kupon
Do góry
System optyczny
Teleskop zwierciadlany (system Newtona) jego główną zaletą jest duże 130 mm zwierciadło. Teleskop ten zbiera około 240 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”.
Teleskop wyposażono w szukacz optyczny 6x24.
Montaż
Montaż paralaktyczny EQ2 wyposażony w mikroruchy pozwala na ustawienie teleskopu wg. atlasu czy mapy nieba oraz płynne przemieszczanie w osi rektascensji i deklinacji. Jest to udoskonalona głowica o większej nośności i lepszej stabilności niż EQ1, szczególnie polecana do dłuższej tuby teleskopu o ogniskowej 900mm. Montaż należy odpowiednio ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, a dzięki temu będziemy mogli obsługiwać teleskop w prosty sposób. Montaż można doposażyć w napędy, umożliwiające automatyczne podążanie za obiektem po niebie.
Wyciąg
Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”. Do zestawu dołączono dwa okulary o ogniskowej 25 i 10mm, dające powiększenia 36 i 90x. Dodatkowo dołączona jest soczewka Barlowa 2x, dzięki której można uzyskać dodatkowo powiększenia 72 i aż 180x.
Dane techniczne:
Układ optyczny: Newton (reflektor)
Średnica zwierciadła: 130 mm
Długość ogniskowej: 900 mm
Światłosiła: f/6,9
Zasięg: 13,3 mag
Wyciąg okularowy: 1,25"
Montaż: paralaktyczny EQ2
Statyw: aluminiowy LT1
Wymiary tuby optycznej: 17 x 84 cm
Wysokość statywu: 71-123 cm
Waga netto: 13 kg
Waga brutto (spakowany): 19 kg
Wymiary spakowanego teleskopu: 96 x 43 x 30 cm
Producent: Sky Watcher (Synta), Tajwan
Sky Watcher
Militaria.pl jest dealerem premium marki Sky Watcher.
Więcej informacji
Waga 19 kg
Średnica obiektywu (mm) 130
Typ teleskopu Reflektor Newtona
Ogniskowa 900 mm
Światłosiła (f/x) f/6,9
Montaż teleskopu Paralaktyczny EQ
Szukacz w zestawie Tak, optyczny
Zasięg gwiazdowy (magnitudo) 13,3 mag
Wymienne okulary w zestawie Tak
Materiał statywu aluminium
Długość tubusu 840 mm
EAN 6970456095438
Kod producenta SW-1204
Producent Sky Watcher
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Przygotowane automatycznie na podstawie opinii
Liczba opinii: 1
  1. k...
    100%