Zamów do 23:00 - Paczkomat i kurier InPost z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s

Magazynki ASG - Hi-Cap

Filtry i sortowanie
Close
Popularność
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

115 produktów

Strona
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 129,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 2. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  49,99 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł
 4. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  65,00 zł
 5. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  184,99 zł

115 produktów

Strona
Schowaj Czytaj więcej

Przygotowując swój ekwipunek przed rozgrywką airsoftową, kluczowym elementem mogą okazać się magazynki ASG. Oferta sprzętu przygotowanego do takich rozgrywek jest obecnie tak szeroka, że dobranie odpowiednich magazynków może okazać się niemałym wyzwaniem. Najpopularniejszy podział to różne ich pojemności. Jedne z najpojemniejszych zasobników określane są jako magazynki Hi-Cap, ich nazwa wywodzi się od skrótu angielskiego terminu High Capacity, co w języku polskim możemy przetłumaczyć jako wysoka pojemność. Ten rodzaj zasobnika jest również bardzo często dołączany jako podstawowe wyposażenie w momencie zakupu samej repliki. Magazynki tego typu są szczególnie popularne w szybkostrzelnych karabinkach elektrycznych. Dzięki dużej liczbie mieszczących się wewnątrz kulek jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób zaczynających swoją przygodę.

Osoby, które nie posiadają jeszcze większego doświadczenia w strzelaniu, posiadając magazynki o mniejszej pojemności, poprzez nieco intensywniejsze użytkowanie spustu, bardzo szybko pozbywałyby się wszystkich pocisków z zamontowanego zasobnika. Najczęściej spotykane magazynki Hi-Cap mają pojemność między 200 a 500 kulek. Aby uzyskać ciągłą możliwość wypychania kulek z magazynka w kierunku komory gearboxa, strzelający co chwilę, za pomocą specjalnej zębatki, musi „podkręcać” magazynek. Z zębatką połączony jest mechanizm sprężyny podajnika, który będzie wypychać kulki ku wyjściu magazynka. Ten rodzaj magazynków jest bardzo często wybierany poprzez osoby, które nie lubią nosić ze sobą dużej ich liczby, a dzięki dużej pojemności, mogą mocno ograniczyć ilość przenoszonego sprzętu. Wśród graczy ASG określane są mianem popularnych grzechotek, ze względu na dźwięk wydawany przez pełny zasobnik w chwili biegu lub dynamicznego ruchu. Przez wydawany dźwięk, magazynków Hi-Cap unikają osoby preferujące bardziej dyskretny sposób rozgrywki. Ważnym aspektem doboru odpowiedniego magazynka jest upewnienie się, czy będzie on kompatybilny z naszą repliką. Mimo występowania wielu replik danego karabinka nie wszystkie magazynki będą integralne. Ze względu na indywidualne rozwiązania konstrukcyjne stosowane przez producentów, pasowanie systemu ładowania lub uwalniania kulek może być inne.

Najpewniejszym rozwiązaniem będzie stosowanie magazynków o dużej pojemności, produkowanych przez tego samego producenta, który przygotował naszą replikę. Wybierając magazynki w taki sposób, unikniemy możliwości złego spasowania zasobnika i zacięć kulek, które mogą być tego skutkiem. W przypadku słabej dostępności magazynków danego producenta możemy szukać magazynków kompatybilnych. Wtedy warto zwrócić uwagę na umieszczenie wyjścia kulek oraz mechanizmu zwalniania kulek. Wśród dostępnych magazynków znajdziemy tańsze wersje wykonane z podstawowych kompozytów, jak i modele wykonane z większą dokładnością i z użyciem elementów stalowych. Takie magazynki będą cechować się zdecydowanie większą wytrzymałością na upadki i nieco mniej delikatne traktowanie. Poszukując magazynka kompatybilnego z naszą repliką, zachęcamy do zapoznania się z modelami dostępnymi w ofercie Militaria.pl. Posiadamy szeroką gamę dostępnych rodzajów magazynków o różnej pojemności zarówno do karabinków szturmowych, jak i pistoletów maszynowych. Dla osób poszukujących dużych zasobników mamy wiele modeli magazynków Hi-Cap, a dla tych, którzy cenią jak najwierniejsze odwzorowanie warunków prawdziwego pola walki, dostępne są magazynki mid-cap oraz real-cap.