MĘSKIE PREZENTY
Zamów teraz - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

Jak działa replika ASG sprężynowa

Jak działa replika ASG sprężynowa

Jak działa replika ASG sprężynowa?

Karabin snajperski

Karabin snajperski popularnie nazywany snajperką. Konstrukcyjnie repliki wzorowane są na palnych odpowiednikach karabinów wyborowych z czterotaktowymi, dwutaktowymi lub półautomatycznymi zamkami. Repliki tego typu przeznaczone są do prowadzenia celnego ostrzału na dużych odległościach. Cechy charakterystyczne: wysoka celność, prosta konstrukcja i niska szybkostrzelność.

Strzelba

Strzelby zwane również shotgunami wzorowane są na większości dostępnych modeli strzelb typu pump-action. Popularny typ replik w walkach CQB. Mogą wystrzeliwać 3 lub więcej kulek za jednym pociągnięciem spustu. Przed każdym strzałem niezbędne jest napięcie systemu dźwignią przeładowania jak w palnym odpowiedniku. Cechy charakterystyczne: niski koszt eksploatacji, prostota konstrukcji i niska szybkostrzelność.

Etapy działania mechanizmu na przykładzie karabinu snajperskiego:

Etap 1

Replika znajduje się w pozycji wyjściowej — sprężyna nie jest napięta, karabin nie jest gotowy do strzału. Poprzez ruch dźwigni przeładowania w górę, odblokowany zostaje system sprężynowy, dzięki czemu możliwe jest naciągnięcie sprężyny.

Etap 2

Pociągając za dźwignie przeładowania, wysuwa się do tyłu cylinder, a sprężyna główna znajdująca się w jego wnętrzu jest ściskana między prowadnicą a tłokiem. W tym etapie tłok zostaje zaczepiony o zapadkę bezpośrednio połączoną z językiem spustowym.

Etap 3

Po zablokowaniu się tłoka na zaczepie w etapie drugim cylinder systemu sprężynowego zostaje przesunięty do przodu, aż do osiągnięcia pozycji wyjściowej.

Etap 4

Po etapie trzecim dźwignia przeładowania zostaje pchnięta w dół, wracają do swojej pozycji początkowej — replika jest gotowa do oddania strzału. Ściągnięcie języka spustowego odpowiedzialnego za ruch zapadki powoduje zwolnienie tłoka. W wyniku ruchu tłoka, który napędzany jest rozprężającą się sprężyną, powstaje słup powietrza. Powietrze skierowane zostaje przez dyszę w stronę kulki znajdującej się w komorze Hop-up. Następuje strzał.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49