Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już jutro!

Ustniki do sztucznego oddychania

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Cena
Zastosuj

2 produkty

2 produkty

Schowaj Czytaj więcej

Nigdy nie wiadomo, kiedy Ty lub ktoś inny będzie potrzebować pomocy medycznej. Wypadek zagrażający życiu lub zdrowiu może wydarzyć się dosłownie wszędzie, dlatego w tej kategorii przedstawimy bardzo przydatne akcesorium pierwszej pomocy, jakimi są ustniki do sztucznego oddychania.  Służą one do bezpiecznego udzielania pomocy poszkodowanym. 

W trakcie nieszczęśliwego zdarzenia, jakim jest wypadek, najczęściej twarz osoby jest ubrudzona krwią lub innymi zanieczyszczeniami. Może to u niektórych powodować niechęć to udzielenia pomocy, także ze względu na możliwy kontakt z zarazkami. Jedną z pierwszych zasad udzielania pierwszej pomocy, jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie. Ustniki do sztucznego oddychania świetnie sprawdzają się w tej roli, ograniczając lub nawet eliminując kontakt z drobnoustrojami lub krwią w trakcie metody usta-usta. Ustnik do sztucznego oddychania przybiera formę chusteczki lub innego prostokątnego materiału, na którego środku znajduje się ustnik, którym możesz w wygodny i bardziej efektywny sposób wtłoczyć powietrze do ust poszkodowanego. Dodatkową zaletą ustników do sztucznego oddychania jest to, że na powierzchni materiału naokoło otworu do wtłaczania powietrza znajduje się instrukcja udzielania pierwszej pomocy. W warunkach kontrolowanych i bezpiecznych każdy z nas może przywołać zasady resuscytacji, jednak podczas wypadku, gdzie zagrożone jest życie innej osoby, adrenalina skacze do bardzo wysokiego poziomu, a stres z tym związany może sprawić, że zapomnisz najprostszych zasad. Z pomocą przychodzi instrukcja nadrukowana naokoło ustnika tak, aby mieć ją zawsze przed oczami w trakcie udzielania pomocy.

Małe gabaryty ustnika do sztucznego oddychania sprawiają, że jest on doskonałym uzupełnieniem każdej apteczki, nie tylko samochodowej czy zasobnika ratownika medycznego. Nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie potrzeba uratowania ludzkiego życia. Dlatego warto je mieć zawsze w pobliżu wraz z rękawiczkami jednorazowymi, chusteczkami do dezynfekcji. Tak przygotowany zestaw możesz mieć przy sobie w plecaku, nerce czy nawet kieszeni kurtki. Ustniki z tej kategorii polecamy przede wszystkim ratownikom medycznym, polowym oraz strażakom. Warto jednak, by każdy z nas miał taki zestaw na wszelki wypadek. W razie, gdyby sparaliżował nas strach lub z jakiegoś względu nie byłbyś zdolny do udzielenia pierwszej pomocy, zawsze możesz udostępnić taki zestaw osobie, która podejmie się pomocy. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone, wysokiej jakości ustniki i inne przydatne akcesoria do udzielania pierwszej pomocy. Pamiętaj, aby przy tej okazji zadbać także o własne bezpieczeństwo, lecz nie wahaj się ani chwili, gdy zagrożone jest ludzkie życie. W trakcie poważnych wypadków to właśnie pierwsze minuty są decydujące, dlatego im szybsza pomoc, tym większa szansa na przeżycie.