Dostawa usługą Paczka w Weekend

00 g 00 m 00 s

Rękawiczki medyczne, jednorazowe, nitrylowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Schowaj Czytaj więcej

W tej kategorii znajdziesz rękawiczki medyczne, które są dobrym uzupełnieniem każdej apteczki. Chronią one przed drobnoustrojami, alergenami oraz zwiększają bezpieczeństwo podczas kontaktu z krwią nieznajomej osoby. Także w zakładzie pracy powinno być dedykowane miejsce, gdzie tego typu rękawice są szybko i łatwo dostępne.

Rękawiczki jednorazowe są wykonane najczęściej z trzech materiałów - nitrylu, winylu oraz lateksu. Czym się różnią? Rękawiczki nitrylowe wykonane są z syntetycznego kauczuku, co sprawia, że świetnie przylegają do dłoni, pozwalają więc nawet na najbardziej precyzyjne prace. Są także bardziej wytrzymałe od rękawiczek z lateksu, dobrze znoszą niskie temperatury, lecz nie są tak rozciągliwe. Najważniejsze w rękawiczkach nitrylowych jest to, że nie powodują uczuleń oraz odparzeń, więc osoby na nie podatne mogą je użytkować nawet długi czas bez przykrych konsekwencji. Dobrze się sprawdzą także przy pracy z wszelkimi substancjami oleistymi, smarami czy detergentami. Podobnie jest z rękawiczkami lateksowymi – doskonale przylegają do dłoni i pozwalają na bardzo precyzyjne prace – dlatego przez niektórych są nazywane drugą skórą. W przeciwieństwie do poprzednich rękawiczek lateks jest bardziej rozciągliwy oraz biodegradowalny, o ile jest wykonany z naturalnego kauczuku.

Ostatnim rodzajem materiału, z którego produkowane są rękawiczki to winyl. Jest to sztuczne tworzywo PCV i stanowi dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, lecz należy zwrócić baczniejszą uwagę na ich rozmiar, ponieważ nie są elastyczne i należy je dobrać indywidualnie pod konkretnego użytkownika lub zaopatrzyć się w kilka rozmiarów, jeżeli z dostępu do nich korzysta więcej niż jedna osoba. Nie przylegają tak szczelnie do dłoni, ale nadal jest to dobre i tanie uzupełnienie apteczki osobistej lub zakładowej. Z rękawiczek jednorazowych korzysta się nie tylko podczas opatrywania poszkodowanego w wypadku. Są także istotnym elementem wyposażenia każdego salonu kosmetycznego, tatuażu, a także w zakładach pracy, zwłaszcza tych powiązanych z przetwórstwem żywności. Chronią one nasze dłonie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, dlatego warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Rękawiczki w naszej ofercie spełniają wszystkie normy i kryteria, aby poddać je najtrudniejszym zadaniom. Są sterylnie zapakowane i bezpieczne dla człowieka, dlatego można z nich korzystać w razie pomocy poszkodowanej osobie. Przede wszystkim powinno unikać się kontaktu z krwią obcej osoby. Jeżeli szukasz niedrogich, wysokiej jakości rękawiczek medycznych, to dobrze trafiłeś - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie Militaria.pl - wybierz rękawiczki, które będą najlepiej spełniały Twoje potrzeby.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49