MĘSKIE PREZENTY - GWARANCJA DOSTAWY PRZED GWIAZDKĄ
Zamów teraz - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

Kije baseballowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Producent
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Kij baseballowy wykonany jest z jednego kawałka drewna lub metalu. Wykorzystuje się go w grze drużynowej do odbijania piłki rzucanej przez miotacza. Kształt kija do gry na przestrzeni lat licznym zmianom, szczególnie w XIX wieku. Dziś jednak zarówno jego kształt i właściwości są ustandaryzowane. 

Każdy kij bejsbolowy charakteryzuje się kilkoma cechami. Najważniejszą jego cechą jest długość. Standardowo kije produkowane są o długości między 83 a 86 centymetrów. Są oczywiście także dłuższe lub krótsze modele, aby możliwe było dostosowanie ich do gracza. Długość kija do baseballa wpływa na zakres oraz precyzję uderzeń.  

Warto także zwrócić na materiał, z którego powstają kije baseballowe. Tradycyjnie kij do gry powinien być wyprodukowany z drewna (jesionowego lub klonowego). We współczesnej produkcji stosuje się również inne gatunki drewna, a także inne materiały jak na przykład aluminium i kompozyty. Materiał produkcji wpływa na wagę, siłę i trwałość danego modelu kija bejsbolowego. Klasyczne drewniane kije odwzorowują tradycję gry w baseball, natomiast kije produkowane z aluminium cechują się większą wytrzymałością i niższą masą. Dla graczy początkujących lepszym wyborem może być kij aluminiowy. 

Przy wyborze istotny jest również kształt głowicy, w którą został wyposażony kij bejsbolowy. Najczęściej jest ona nieco spłaszczona i o cylindrycznym kształcie. Jest to sprawdzona konstrukcja, która wspomaga precyzję uderzeń i kontrolowanie lotu piłki.  

Kije baseballowe, które znajdziesz w ofercie Militaria.pl to modele wykonane z lekkiego, odpornego na uszkodzenia aluminium lub litego, lakierowanego drewna. Produkty dostępne są w różnych rozmiarach takich jak: 32” (81 cm), 30” (76 cm), 26” (66 cm) czy 18” (45 cm). Kije z naszego asortymentu przeznaczone są dla graczy początkujących i średniozaawansowanych.  

Warto pamiętać, że kij baseballowy jest całkowicie legalnym produktem. Pomimo tego, że pasuje do opisu przedmiotów niebezpiecznych, jeżeli używany jest zgodnie z przeznaczeniem (do gry w baseball), pozostaje wyłączony spod zakazu posiadania. 

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49