Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Spodnie WZ10

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Płeć
Producent
Cena
Zastosuj
Rodzaj kroju
Materiał
Elastyczność materiału
Wodoodporność
Zapięcie rozporka

13 produktów

 1. (59)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 165,00 zł
 2. (29)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 165,00 zł 170,00 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 3. (19)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 155,00 zł
 4. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 159,00 zł
 5. (18)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 159,00 zł
 6. (12)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 165,00 zł
 7. (34)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 159,00 zł 165,00 zł
  Oszczędzasz 6,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 249,00 zł 299,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
 9. (45)
  Wysyłka: Brak towaru
  Już od 145,00 zł 170,00 zł
  Oszczędzasz 25,00 zł

13 produktów

Schowaj Czytaj więcej

W tej kategorii znajdziesz jedne z najbardziej rozpoznawalnych spodni wojskowych, czyli spodnie WZ10. Krój tych spodni wykonany jest bardzo podobnie do modelu obecnie wykorzystywanego przez Wojsko Polskie. Wybierając model w kamuflażu WZ.93 „Pantera Leśna”, otrzymasz model spodni maksymalnie upodobniający strój do tego stosowanego w wojsku. Jest to zakup często dokonywany przez leśników, wędkarzy, graczy ASG i uczniów klas mundurowych, dla których jest wymogiem. Wzór munduru polowego WZ.2010 został wprowadzony jako następca modelu WZ.93, który na podstawie doświadczeń zdobytych podczas misji odbywanych w Iraku i Afganistanie okazał się nietrwały oraz nieco przestarzały, aby w pełni spełniał swoje funkcje na polu walki. Chcąc jak najlepiej stworzyć nowy wzór munduru, po wprowadzeniu pierwszych testowych modeli, zebrano opinie od użytkowników i wszelkie sugestie odnośnie do kolejnych potencjalnych modyfikacji munduru. Finalnie po testach drugiej wersji munduru i kolejnych drobnych poprawkach, w roku 2010 zakończono proces tworzenia nowego wzoru munduru i zaczęto wprowadzać go do polskich jednostek wojskowych.

Najbardziej rzucającymi się w oczy zmianami w nowym wzorze mundurów było zrezygnowanie z pagonów znajdujących się na ramionach oraz zastąpienie kołnierza stójką na rzep. W spodniach zastosowano naszyte ukośnie tylne kieszenie zapinane na guzik, a kieszenie cargo z przodu ud zostały przeniesione na boki, dzięki czemu nie przeszkadzają one podczas czołgania się. Dla zastosowania nieco bardziej cywilnego producenci wprowadzili własne warianty modeli spodni WZ10. Jest to najbardziej zbliżony krój spodni do tego stosowanego przez żołnierzy. Również sam materiał pod względem składu jest zbliżony do przydziałowego stroju. Do produkcji spodni WZ10 stosuje się najczęściej mieszankę bawełny oraz poliestru. W zależności od konkretnego modelu lub producenta proporcja konkretnych materiałów może być oczywiście inna. Część z oferowanych modeli ma dodatkowo wzmocnienie materiału poprzez produkowanie go w technologii RipStop. Polega to na wzmacnianiu tkaniny poprzez dodawanie w regularnych odstępach włókna o większej wytrzymałości. Taki materiał ma dużo większą wytrzymałość na rozdzieranie. Łatwo go poznasz dzięki strukturze materiału, która ma widoczną kratkę. Opcjonalnie spodnie mogą być wzmocnione dodatkową warstwą materiału w kroczu i na kolanach. Takie rozwiązanie będzie chroniło Cię przed przetarciami spodni nawet podczas długotrwałej eksploatacji, wzmacniając jednocześnie konstrukcję całych spodni.

Aby zachować wojskową praktyczność spodni, mogą one mieć od 4 do 6 kieszeni, dodatkowe kieszenie na ochraniacze na wysokości kolan oraz szerokie szlufki, pozwalające na montaż solidnego pasa taktycznego z oprzyrządowaniem. W cywilnym użytku, oprócz klasycznego kamuflażu „Leśna Pantera”, znajdziesz także jednolite wersje spodni. Ten model spodni jest najczęściej wybierany przez kadetów szkół mundurowych, gdyż jego dostępność jest zdecydowanie większa niż resortowej odzieży wojskowej. Dzięki swojej praktyczności jest jednak bardzo często wybierany przez osoby ceniące sobie funkcjonalny wymiar użytkowania odzieży. Wiele osób pracujących w ochronie, wędkarzy, leśników, graczy ASG, a nawet pracowników budowlanych docenia zalety posiadania nieco większej ilości kieszeni, zapewniających łatwy dostęp do potrzebnych gadżetów. Większa wytrzymałość takich produktów również działa pozytywnie na odbiór tego typu modeli. Jeśli doceniasz zalety, jakimi cechują się spodnie WZ10, zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępnych modeli w naszym sklepie Militaria.pl. Posiadamy wiele dostępnych modeli od różnych producentów i w różnych kolorach. Dzięki temu niezależnie od Twoich potrzeb będziesz w stanie znaleźć model spełniający Twoje oczekiwania.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49