Latarka kupiona w celu używania podczas biwaku. Sprawdziła się bardzo dobrze, nie wiem czy w takich pieniądzach można dostać coś lepszego. Jedynie czego brakuje to możliwości wyłączenia lampki bez przechodzenia przez tryb migania.
Latarka czołowa Mil-Tec CREE XPE - 200 lumenów
Lekka latarka czołowa wyposażona w diodę CREE XPE zapewniającą światło o mocy 200 lumenów. Dodatkowe dwie czerwone diody emitują światło o mocy 30 lumenów i pozwalają m.in. na nocne czytanie mapy lub dyskretne przemieszczanie się po zmroku. Światło białe doskonale oświetla przestrzeń, a czerwone nie oślepia i nie niszczy zdolności nocnego widzenia.
wytrzymała obudowa, regulowana głowica
Źródło światła umieszczono na regulowanej w pionie głowicy, dzięki czemu można dostosować kąt padania światła do indywidualnych potrzeb. Obudowa latarki została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego.
5 trybów świecenia
Zarówno światło białe, jak i czerwone ma regulowany poziom świecenia:
- dioda biała ma 3 tryby
- dioda czerwona ma 2 tryby
Oba rodzaje światła można włączać i wyłączać niezależnie, korzystając z osobnych przycisków.
zasilanie bateryjne
Latarka zasilana za pomocą trzech baterii AAA/LR03 (brak w zestawie).
Elastyczna opaska
Elastyczna, nylonowa opaska na głowę jest regulowana i dodatkowo ułatwia dopasowanie.
Najważniejsze cechy
- dioda CREE XPE o mocy 200 lumenów
- dwa rodzaje światła: białe i czerwone
- regulowany poziom świecenia
- ruchoma głowica - regulowany kąt padania światła
- 5 trybów świecenia
- zasilanie bateryjne
- wygodna opaska na głowę
Dane techniczne
Kolor: Black
Materiał: tworzywo sztuczne
Zasilanie: 3x AAA (brak w zestawie)
Maksymalna moc: 200 lm
Maksymalny czas pracy: 24 h
Wymiary: 62 x 44 x 45 mm
Waga: 34 g
Producent: Mil-Tec, Niemcy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Mil-Tec.
Mil-Tec to marka stworzona przez firmę Sturm Handels GmbH, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu outdoorowego i taktycznego. Korzystając z doświadczenia w pracy z nadwyżkami wojskowymi i jednocześnie rozwijając własne, nowoczesne rozwiązania - jak linia cywilnych kamuflaży Phantomleaf® - firma zyskała renomę producenta wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka dba o etyczne standardy w krajach produkcji, aktywnie wspierając inicjatywę "Social Fair". Ciekawostką jest oferta replik historycznych mundurów i wyposażenia wojskowego, cieszących się uznaniem wśród kolekcjonerów i rekonstruktorów.
| Maksymalny strumień światła | 200 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | szeroka |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 4 godz. |
| Czas pracy w trybie wysokim | 4 godz. |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 24 godz. |
| Typ zasilania | Bateria |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 3 x AAA |
| Magnes | Nie |
| Kolor światła | Białe, Czerwone |
| Powerbank | Nie |
| Akumulator w zestawie | Nie |
| Materiał obudowy | tworzywo sztuczne |
| Klasa wodoszczelności | Bryzgoszczelna |
| Klips w zestawie | Nie |
| Opaska na głowę | Tak |
| Etui w zestawie | Nie |
| Długość | 63 mm |
| Średnica | 40 mm |
| Waga | 34 g |
| EAN | 4046872402098 |
| Kod producenta | 15168002 |
| Producent | Mil-Tec |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 135
-
-
Dobrałem tą latarkę do zamówienia żeby mieć darmową przesyłkę ale jestem z niej bardzo zadowolony jest lekka poręczna i dobrze wykonana na pewno się przyda . Polecam.
-
Lekka, w miarę wygodna w noszeniu (można podregulować kąt świecenia), wystarczająco jasna na podświetlenie drogi przy powrocie z wycieczki po ciemku. Korzystny stosunek ceny do użyteczności.
-
Niestety , ale daję tylko jedną gwiazdkę ponieważ lampka po kilku dniach używania zaczęła się samoczynnie wyłączać. Wymiana baterii nic nie pomogła. Natomiast zaczep od klapki komory baterii jest tak lichy że klapka otwiera się od samego patrzenia.
-
Za te pieniądze lepszej czołówki nie ma; Dobrze leży na głowie, nie zsuwa się, sprawdzona w kilku sytuacjach, teraz podstawowe źródło światła w sytuacjach awaryjnych- mam ją w każdym samochodzie, torbie na ryby i w torbie pierwszej pomocy;
-
Świetna latarka w bardzo przystępnej cenie. 200 lumenów w zupełności wystarcza do wieczornych spacerów, majsterkowania w garażu czy na kemping. Jest lekka, nie ciąży na głowie, a pasek dobrze trzyma. Bardzo udany zakup
-
Bardzo solidna czołówka jak za swoją cenę. Idealna do nocnego chodzenia po lesie i zwiedzania budynków. Wiązka światła w latarce jest prosta i bardzo mocna. Na plus na pewno jest to że latarka ma parę trybów pracy co może się przydać przy wszelakiej aktywności po ciemku.
-
Fajnie leży na czole i nie ciąży podczas biegu. Świeci wystarczająco mocno, by widzieć drogę pod nogami, a obsługa jest banalnie prosta. To tania i solidna opcja na biwak.
-
Latarka jak na swoją cenę bardzo przyzwoita, sprawdziła się w nocy podczas rozstawiania tarpa w zimę. Czerwone światło jest konkretne zarówno jak i podstawowe białe. Produkt zdecydowanie na plus.
-
Latarka prosta w obsłudze, która posiada wszystko, co powinna. Tryb wysoki i niski, zasilanie bateriami lub akumulatorami, czerwone światło i bardzo niska cena. Polecam produkt i sklep Militaria.pl.
-
Czołówka jak Czołówka, za tą cenę jest ok, świeci całkiem dobrze, wykonanie nie jest jakości super premium, ale zdecydowanie spełnia swoje zadanie, świeci jak powinna
-
Tak jak nie lubię mil-tec tak myślałem że odrobinę zmienię zdanie po zakupie ich bluz, naprawdę dobrej jakości i podkusiło mnie na latarkę. Wracam do ugruntowanej opinii - z zalet tylko cena. Trzeszczący plastik, wiązka światła nierówna. Świeci i tyle.
-
Placu budowy tym nie oświetlisz, ale do plecaka, czy do samochodu w razie "W" ;). Mała i całkiem lekka. Świetnie się sprawdzi w awaryjnych sytuacjach. W tej cenie bardzo spoko.
-
Naprawdę fajna latarka czołowa, bardzo mi pomaga, ponieważ mam wolne ręce i widzę, co robię. Świetny stosunek jakości do ceny. Solidny materiał wydaje się być odporny na złamania. Świeci dość jasno nawet w trybie energooszczędnym. Działa długo na jednym ładowaniu akumulatora. Dobry i przydatny produkt w dodatku w korzystnej cenie, więc polecam innym zakup.
-
Latarka spada z czoła, brakuje jej dotakowego pasa na głowie żeby się trzymać. Przede wszystkim jednak przestała świecić, tj. zaświeca się na moment i zaraz gaśnie, a używana była niewiele.
Brak opinii