Nie byłem do końca przekonany, ale zmieniłem zdanie jak trochę pobazgrałem w ciemności. Światło służące do pisania jest rewelacyjne. Idealnie doświetla powierzchnię papieru i można je też wykorzystać jako delikatnie świecącą latarkę na końcu długopisu, a barwa światła jest cieplejsza niż na klipsie. Diody na klipsie w trybie słabym dają delikatną poświatę, a w mocnym naprawdę dobrze świecą jak na takie maluchy. Można spokojnie doświetlić niewielkie pomieszczenie. Wskaźnik laserowy robi robotę. Przyciski i przełączniki sprawiają wrażenie solidnych. Port ładowania sprytnie ukryty i dobrze, że ładowanie odbywa się w ten sposób. Nie trzeba targać ze sobą dodatkowego elementu do ładowania. Minusy dla mnie są dwa. Średnie wyważenie, bo długopis jest jednak dość duży i środek ciężkości przy pisaniu jak dla mnie jest zbyt wysoko, ale raczej nie będę nim pisał rozprawki. Drugi minus to wkład dołączony jako dodatkowy. Nie jest żelowy tylko klasyczny, co w tej cenie jest jakimś kiepskim żartem. Mógłby tam być jeszcze jakiś element z magnesem. Najlepiej klips. Fajne urządzenie.
Latarka długopis Olight O'Pen 3 Black - 120 lumenów
Połączenie wytrzymałego długopisu, praktycznej latarki akumulatorowej i wskaźnika laserowego. W modelu diody LED umieszczone zostały na klipsie i końcówce, dzięki takiemu rozwiązaniu latarka może świecić po zaczepieniu o krawędź kieszeni oraz w trakcie pisania. Dodatkowo została wyposażona w czerwone światło oraz wskaźnik laserowy emitujący skupioną wiązkę zielonego światła.
Obudowa z aluminium, norma IPX4, stalowy klips
Obudowę długopisu wykonano z lekkiego i wytrzymałego aluminium lotniczego A6061-T6. Jego powierzchnia wykończona została metodą anodowania w kolorze Black, która tworzy nierysującą się i odporną na ścieranie powłokę ochronną. Okrągłe frezowania zapewniają pewny chwyt w trakcie pisania.
8 trybów pracy
Latarka ma 8 trybów świecenia, umożliwiające dostosowanie intensywności światła do różnych warunków.
Tryby pracy / lumenów/ czas świecenia:
- Clip Light High / 120 lumenów / 14+25 min
- Clip Light Medium / 60 lumenów / 60 min
- Clip Light Low / 20 lumenów / 140 min
- Clip Light Moon / 2 lumeny / 26 h
- Red Light High / 10 lumenów / 80 min
- Red Light Low / 5 lumenów / 130 min
- Tip LED / 0,4 lumena / 26 h
- SOS
Latarkę wyposażono w wysokiej jakości zielony laser o mocy 0,39 mW w klasie 1R . Wygodne przełączanie pomiędzy trybami odbywa się poprzez pojedyncze kliknięcie włącznika na końcu latarki. Włącznik w kształcie litery "L" po przesunięciu włącza diodę LED na końcówce długopisu lub laserowy, zielony wskaźnik.
Mechanizm blokujący eliminuje ryzyko przypadkowego włączenia światła.
zasilanie akumulatorowe, port ładujący, gwarancja
Źródło zasilania stanowi wbudowany akumulator Li-Po o pojemności 120 mAh. Ładowanie odbywa się poprzez port USB-C. Czas ładowania całkowicie rozładowanego akumulatora zajmuje ok. godziny.
Elementy zestawu
- latarka długopis Olight
- kabel USB-C
- zapasowy wkład z atramentem żelowym
- instrukcja obsługi
Najważniejsze cechy
- dioda High Performance LED o mocy 120 lumenów
- konstrukcja z aluminium lotniczego A6061-T6
- 8 trybów świecenia
- zielony laser o mocy 0,39 mW
- praktyczny klips
- zasilanie akumulatorowe
- ochrona przed przypadkowym włączeniem
- ładowanie za pomocą portu USB-C
Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Olight w Polsce.
Olight to renomowana marka, która od 2006 roku rewolucjonizuje rynek oświetlenia przenośnego, oferując innowacyjne latarki o szerokim zastosowaniu. W jej ofercie znajdują się latarki o dużej mocy przeznaczone dla służb mundurowych, mniejsze modele taktyczne, z montażem na broń, jak i kompaktowe latarki do codziennego noszenia. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, wysokiej jakości materiałów oraz wydajnych diod LED, Olight tworzy produkty, które wyróżniają się mocą, ergonomią i funkcjonalnością. Firma zdobyła uznanie na całym świecie, posiadając ponad 1200 patentów i zdobywając liczne nagrody, w tym prestiżowe iF Design Awards i Red Dot Awards. Olight to marka, która stale dąży do doskonałości, reagując na potrzeby i uwagi użytkowników.
| Maksymalny strumień światła | 120 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | skupiona |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 14+25 min |
| Czas pracy w trybie wysokim | 60 min |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 26 godz. |
| Typ zasilania | Wbudowany akumulator |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 1 x Li-Po |
| Magnes | Nie |
| Kolor główny | Black |
| Kolor światła | Białe |
| Powerbank | Nie |
| Akumulator w zestawie | Tak |
| Materiał obudowy | aluminium |
| Klips w zestawie | Tak |
| Opaska na głowę | Nie |
| Etui w zestawie | Nie |
| Długość | 156 mm |
| Średnica | 12,7 mm |
| Waga | 33,5 g |
| EAN | 6977261695501 |
| Kod producenta | Open 3 Class 1 |
| Producent | Olight |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Bardzo fajny gadżet jak i tak używamy latarki i długopisu. Tutaj mamy obie rzeczy w jednej kompaktowej i wytrzymałej obudowie. Działa i wygląda. Polecam.
Brak opinii