Wszystko zależy od budżetu. Lornetka lekka i poręczna.Nie sprawdzałem czy jest wodoszczelna .Obudowę pokryto miękką w dotyku gumą.Optyka pokryta wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi.Polecam!
Lornetka wyprodukowana przez firmę Bushnell, znanego i cenionego amerykańskiego producenta optyki. Wyposażona w powiększenie 16x oraz obiektyw o średnicy 32 mm. Optyka pokryta wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi zapewnia dużą ilość światła oraz żywe i wyraźne obrazy. Za płynną regulację ostrości odpowiada pokrętło zlokalizowane w środkowej części lornetki.
Lornetki z serii PowerView 2.0 charakteryzuje trwała obudowa wykonana w całości z metalu. Aby uniknąć zwiększenia masy, producent zdecydował o użyciu stopu aluminium. Dzięki zastosowaniu tego typu konstrukcji, obudowa lornetki jest lekka i bardzo trwała. Nie pęknie podczas prowadzenia obserwacji na ekstremalnym mrozie, ani nie odkształci się w upale. Metalowy korpus eliminuje również nierównomierny rozkład masy, często spotykany w lornetkach z plastikową obudową.
Korpus ma składaną konstrukcję, co pozwala na zmniejszenie wymiarów lornetki na czas jej transportu. Obudowę pokryto miękką w dotyku gumą, dzięki czemu pewnie leży w dłoni. Specjalna tekstura na bokach korpusu i na mostku, zmniejsza ryzyko upuszczenia lornetki, nawet podczas prowadzenia obserwacji z użyciem tylko jednej ręki.
Dane techniczne
Kolor: czarny
Powiększenie: 16x
Średnica obiektywu: 32 mm
Pole widzenia: 60 m na 1000 m
Minimalna odległość ostrzenia: 5,5 m
Źrenica wyjściowa: 1,8 mm
Odległość od oka: 12 mm
Muszle oczne: Fold-Down
Szkło optyczne: BK-7
Układ pryzmatów: dachowy
Możliwość montażu na statywie: nie
Długość: 140 mm
Waga: 310 g
Producent: Bushnell, USA
Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Bushnell w Polsce.
Bushnell to ikona światowej optyki sportowej, której początki sięgają 1948 roku. Marka nieustannie wyznacza standardy w produkcji niezawodnych, nowoczesnych i przystępnych cenowo lornetek, lunet celowniczych, dalmierzy, noktowizorów i teleskopów, które zdobyły uznanie myśliwych, strzelców, turystów oraz miłośników przyrody. Produkty Bushnell wielokrotnie nagradzano za design i funkcjonalność, co potwierdza ich wysoką jakość i trwałość. W portfolio firmy znajdują się także cenione brandy takie jak Simmons, Tasco i Weaver, dzięki czemu oferta obejmuje szeroki wybór optyki dla każdego użytkownika.
| Powiększenie (x) | 16 |
|---|---|
| Średnica obiektywu (mm) | 32 |
| Minimalny focus | 5.5 m |
| Odległość od oka | 12 mm |
| Szkła optyczne | bK7 |
| Źrenica wyjściowa | 1,8 mm |
| Układ | Dachowy |
| Pole widzenia (m /100 m) | 60 m/ 1000 m |
| Zastosowanie lornetki | Turystyczna |
| Powłoka antyrefleksyjna | Multi Coated (MC) |
| Wodoodporność lornetki | Nie |
| Długość | 140 mm |
| Waga | 310 g |
| EAN | 029757005960 |
| Kod producenta | PWV1632 |
| Producent | Bushnell |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 6
-
-
Mała poręczna lornetka o dobrym zbliżeniu. Po złożeniu i schowaniu do pokrowca mieści się w kieszeni bocznej spodni typu wojskowego. Przydatny również pasek do zawieszenia na szyję.
-
Ładna i lekka lornetka, ale 16-krotny zoom to trochę więcej niż potrzeba na spacery po mieście i trzeba ją trzymać stabilnie, żeby mieć stabilny widok. Ponadto soczewki 32 nie są zbyt jasne dla tego pola widzenia i wieczorem mogą być nieco ciemne.
-
Elegancko wykonana i wykończona lornetka. Fajne zbliżenie przy tak kompaktowych wymiarach. Minusem jest brak dekielków zabezpieczających soczewki i krótkie gumy dystansujące oczy id okularów.
-
Co chwilę chce się przez nią zerkać. Obudowę oceniam na 4+(brakuje dekielków)Jakość obrazu jest dla mnie wystarczająca. W dzień jest super w pochmurne dni światło już spada ale nadal jest dobrze w nocy jest słabo chyba że oglądamy świecące neony :-)Ma się uczucie mocy w nie wielkim urządzeniu. Lornetka jest mała ale nie malutka mi idealnie leży w dłoni(mam duże dłonie)Obraz oczywiście trochę się trzęsie ale da się wytrzymać. Lornetka bardziej do chwilowego zerkania niż śledzenia obrazu.
-
Lornetka nieduża, lekka. Powiększenie duże, niestety przy tej średnicy okulary powoduje, że obraz jest ciemny. Ale do obserwacji przy dobrej widoczności się nadaje
Brak opinii