FANTASTYCZNY! Kawał knypa fulltan, z cudowną głownią, nieco śliskim chwytem który da się jednak przywrócić na odpoweidni tor kawałkiem papieru ściernego, zgrabna pochwa na pasek z kamieniem do ostrzenia. Dobrze leży w dłoni, wygląda obłędnie, krawędź tnąca ma solidne 2mm, grzbiet natomiast zwęża się ku środkowi głowni by ponownie rozszerzyćsię na jej czubku. Ten nóż zobaczyłem pierwszy raz w katalogu TOGO w okolicy 2008 roku i zakochałem się. Przez lata pomijałem jego zakup aż w końcu jest. Służy mi do zadań wymagajcyhc większej masy i pewnego cięcia. Ostrość trzyma dosyć dobrze jak na 440A. Ten nóż to uczta dla oka i zaspokojenie dziecięcego marzenia.
Klasyczny nóż myśliwski, który sprawdzi się zarówno w zastosowaniach typowo outdoorowych, jak i podczas codziennego użytku.
Głownię o profilu clip point wykonano ze stali nierdzewnej 440A, która wyróżnia się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz dobrym trzymaniem ostrości.
Wyprofilowana rękojeść została wykonana z laminatu drewniano-żywicznego Pakka wood. Chwyt dzięki temu charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć i odkształcenia.
Jelec zabezpieczający dłoń przed zsunięciem się na ostrze oraz głowica w tylnej części chwytu zostały wykonane z satynowanej stali nierdzewnej.
W zestawie znajduje się skórzana kabura. Pochewkę wyposażono w kieszeń, w której znajdziemy niewielki kamień ostrzący.
Dane techniczne
Długość głowni: 153 mm
Grubość głowni: 4 mm
Materiał: 440A
Rękojeść: Pakka wood
Kabura: skóra
Długość całkowita: 278 mm
Waga: 247 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 153 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Bowie |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 278 mm |
| Stal ostrza | 440A |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat drewniany |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 247 g |
| EAN | 4045011041853 |
| Kod producenta | 02MB207 |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii