Bardzo przyjemny nóż. Jedyna bolączka to stal, która w tej cenie mogłaby być nieco lepsza. Rozmiar idealny żeby nosić ten model jako nóż EDC. Pochewka bardzo praktyczna.
Lekki i wytrzymały nóż o konstrukcji Full-Tang, czyli z trzpieniem przechodzącym przez całą rękojeść. Zaprojektowany przez Alexa Kremera oraz Daily Customs.
Klinga o profilu American Tanto wykonana została ze stali typu N690, charakteryzującej się łatwością ostrzenia, dobrym trzymaniem ostrości i wysoką odpornością na korozję. Na ostrzu o grubości 2,5 mm znajduje się charakterystyczny wzór.
Wyprofilowana, skalowana rękojeść wyposażona została w okładziny wykonane z laminatu G10 zapewniające stabilny chwyt w każdych warunkach. Dodatkowo można je zdemontować za pomocą klucza Torx i zastąpić innymi alternatywami. Na końcu rękojeści znajduje się otwór umożliwiający przewleczenie linki zabezpieczającej lub dopięcię do oporządzenia.
Do zestawu dołączono pochwę z klipsem wykonaną z kydexu oraz klucz Torx.
Dane techniczne
Stal: N690
Długość ostrza: 76 mm
Grubość ostrza: 2,5 mm
Długość całkowita: 174 mm
Rękojeść: laminat G10
Waga: 67 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 76 mm |
| Grubość głowni | 2,5 mm |
| Profil głowni | Tanto |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 67 g |
| EAN | 4045011271915 |
| Kod producenta | 129504 |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Bardzo dobrze wykonany nóż z ostrzem stałym z potencjałem na EDC. Dobra pochewka umożliwiająca noszenie w kieszeni w komplecie. Jedynie stal mogłaby być nieco lepsza.
Brak opinii