lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż kuchenny do pieczywa Boker Solingen Core Walnut
Nóż kuchenny do pieczywa z serii Core, która została opracowana we współpracy z doświadczonymi niemieckimi sprzedawcami specjalistycznych noży i akcesoriów kuchennych z miast Trier, Wiesbaden, Münster oraz Lüneburg. Ergonomicznie wyprofilowana, antypoślizgowa rękojeść wykonana została z drewna orzechu.
stal nierdzewna X50CrMoV15
Ostrze o długości 20,7 cm wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej X50CrMoV15. Klinga była ręcznie kuta w Solingen i zahartowana do twardości 58 HRC, co zapewnia wysoką odporność na stępienie oraz długą żywotność ostrza. Dodatkowo ręczny szlif i polerowanie gwarantują wyjątkową ostrość oraz płynność cięcia.
rękojeść z drewna orzecha
Ergonomiczna rękojeść wykonana z naturalnego drewna orzechowego zapewnia pewny chwyt. Bezpieczeństwo i komfort użytkowania zwiększa kuty bolster chroniący dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Charakterystycznym elementem serii Core jest także zaokrąglony grzbiet klingi, dzięki któremu nóż pewnie i wygodnie leży w dłoni nawet podczas intensywnego użytkowania lub silnego nacisku podczas krojenia.
najważniejsze cechy
- nóż z serii Core
- wykonany w Solingen
- stal nierdzewna X50CrMoV15
- zahartowany do twardości 58 HRC
- rękojeść z drewna orzecha
- zaokrąglony grzbiet klingi
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Kuchenny |
| Długość głowni | 217 mm |
| Grubość głowni | 2,8 mm |
| Profil głowni | Inne |
| Rodzaj ostrza | Ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 308 mm |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | X50CrMoV15 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 175 g |
| EAN | 4045011155376 |
| Kod producenta | 130750 |
| Producent | Boker |
| EAN |